İOS işletim cihazlara uygulanan Jailbreak uygulaması, pek çok kişinin merak ettiği uygulamalar arasında. Türkçe olarak kaçmak, kurtulmak gibi anlamlara gelen Jailbreak, İOS işletim sistemine sahip olan telefonlara indirildiğinde telefonu Android telefonlardan daha fazla kişiselleştirmek mümkün olabilmekte. Jailbreak uygulamasını kullanabilmek için öncelikle TaİG 1.2.0 sürümünü indirmeniz gerekiyor. Daha sonra ise karşınıza çıkan yeşil tuşa tıkladığınızda Jailbreak uygulaması 1-2 dakika içerisinde hazır oluyor. Jailbreak uygulamasını indirdikten sonra, telefona Cydia isimli bir uygulama geliyor ve yeni programların yüklenmesi için telefonunuz açılıp kapanıyor. Cydia adlı uygulamanın nasıl çalıştığına gelince; Cydia’da bulunan arama ve kaynaklar bölümünden istediğiniz her noktaya ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Cydia’da bulunan kaynaklar kısmına girip sağ üst köşede bulunan ‘düzenle’ seçeneğine tıkladığınızda sol üst tarafta açılacak olan ekle kısmına adres girerek bu adres kaynağından bir tweak alıyorsunuz ve bu tweaklar sayesinde telefonunuzda bulunan uygulamalara parmak izi uygulaması koyarak kişiselleştirebiliyorsunuz.

Jailbreak 2

Cydia kaynaklarına ‘Repo’ adı verilmektedir ve bundan dolayı Cydia kaynaklarının diğer bir adı da Cydia Repolarıdır. Jailbreak ve Cydia uygulamaları sayesinde telefonumuzun sistemsel ayarlarıyla oynayabilir ve hiç olmayan özellikleri ekleyebiliriz. Ayrıca Jailbreak ve Cydia uygulamalarını telefonumuzdan kaldırmak istersek, bunu da oldukça kolay bir şekilde yapabiliriz. Yapmamız gereken sadece telefonumuzu internete bağlayıp İtunes uygulamasına tıklamak ve İPhone’u geri yükle seçeneğinden uygulamaları kaldırmak. Bu işlemi yaptığınızda İphone’unuzu kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan En Parlak Ekranlı 10 Telefon! başlıklı makalemizde Alcatel Idol 3, iphone 6s ve Meizu M2 Note hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, 1.013 views Okunma 03 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.