Teknoloji devi Huawei, akıllı telefon pazarındaki payı artan firmalar arasında yer alıyor. Özellikle tasarım bakımından beğeni toplayan Huawei, uygun fiyat aralıkları nedeniyle de tercih ediliyor. Firmanın çıkardığı ürünler birçok kişi tarafından beğeniyle kullanılıyor.

Android işletim sistemi kullanan Huawei, işletim sistemini son güncel hali olan Android 6.0 Marshmallow konusunda açıklama yaptı. Firmanın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklama ile birlikte Huawei modellerinin ne zaman Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacağı da netleşmiş oldu.

Android 6.0 Marshmallow alan Huawei Cihazları!

Huawei tarafından yapılan güncelleme tarihi açıklamasına değinmeden önce, Huawei’nin hangi markalarının Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacağına bakalım:

Mate S, Mate 7, P8, P8 Max, G8, Ascend G7, Ascend G7 Plus, Honor 7, Honor 7i, Honor 6, Honor 6 Plus, MediaPad X2, Honor 4C, Honor 4X.

Huawei tarafından daha önce yapılan bu cihaz açıklamasına göre, Ascend P7 modeli, Android 6.0 Marshmallow güncellemesi almayacak. Bu modeli kullananları üzen bu açıklamanın ardından cihaz için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi yayınlanmıştı. Yani Huawei Ascend P7 kullananlar Android 6.0 Marshmallow güncellemesini almayabilir.

huaweii

Tarih Açıklaması!

Huawei tarafından güncellemeler ile ilgili tarih açıklaması da yapıldı. Buna göre, Huawei Honor modelleri için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi Şubat 2016 itibariyle başlayacak.

Huawei tarafından yapılan açıklamada, Mate ve Ascend modelleri için kesin bir açıklama yok. Teknoloji çevrelerinde konuşulanlara göre, Huawei Mate için bu yıl bitmeden güncellemeler dağıtılacak. Huawei Ascend modelleri içinse Honor modellerine yakın bir zamanda güncellemenin dağıtılacağı tahmin ediliyor.

Huawei özellikle Android güncellemelerini geç aldığı için eleştirilse de bu defa firma elini çabuk tutacak gibi görünüyor. Yine de Android 5.1’e geçişte sorunlar yaşayan firmanın deneme sürümü yapmadan geçiş yapması kafalardaki soru işaretlerini arttırıyor.

Huawei kullanıcıları Android 6.0 Marshmallow‘u büyük bir heyecanla bekliyor. Özellikle pil ömrüne pozitif etki yapacağının açıklanması bu işletim sistemini daha popüler hale getiriyor. Bunun yanı sıra özellikle internet tarayıcısı konusunda yenilikler getiren yeni işletim sistemi, cihazınızı daha verimli kullanmanızı sağlayacak.

Bakalım Huawei firması, Android 6.0 Marshmallow’a geçişini sorunsuz yapacak ve kullanıcılarına bu işletim sistemini tam anlamıyla sunabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Oppo Find 9 Geliyor! başlıklı makalemizde akıllı telefon, oppo akıllı telefon ve oppo find 9 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.