Google tarafından yazılan Android işletim sistemi tüm dünyada en fazla kullanılan işletim sistemleri arasında yer almaktadır. Firmanın yeni güncellemesi olan Android 6.0 Marshmallow büyük bir ilgi uyandırmıştı. Google tarafından ilk olarak Nexus marka cihazlara verilmeye başlanan güncelleme yaygınlaşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ay tanıtılan Android 6.0 Marshmallow ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre Nexus cihazlarının ardından Android One cihazlar da güncellemeyi alacak. Bu kapsamda yer alan General Mobile 4G için güncelleme yayınlanmaya başlandı.

General Mobile 4G’ye Android 6.0 Yükleme!

Google tarafından ilk olarak Android One projesi kapsamında yer alan cihazlara verileceği duyurulan Android 6.0 Marshmallow ile ilgili güncelleme devam ediyor. Ülkemizde Google ve General Mobile ortaklığı sonucu üretilen General Mobile 4G cihazı için Android 6.0 Marshmallow’un kademeli olarak dağıtıldığı açıklandı.

generall

Firmanın Facebook sayfasından yapılan açıklamaya göre, kademeli olarak geçiş yapılacak işletim sistemi için, %1 – %5 – %10 – %20 – %25 şeklinde kademeli olarak dağıtıma başlandı. Bu da kullanıcıların heyecanını arttırmış oldu. Özellikle pil ömrünü geliştireceği söylenen Android 6.0 Marshmallow için kullanıcılar sabırsız bir şekilde bekliyorlardı.

General Mobile 4G cihazına sahip olan kullanıcılar cihazlarından öncelikle “Menü” kısmına oradan da “Ayarlar” sekmesine tıklamalıdır. Sonrasında ise, “Telefon Hakkında” kısmında yer alan “Sistem Güncellemeleri” adımlarını takip ederek güncelleme durumunu kontrol edebilirler. Güncelleme cihazlarına geldiyse kademeli olarak yüklemeye anında başlayabilirler.

Android 6.0 Marshmallow ile birlikte gelen daha iyi RAM kullanımı, daha uzun pil ömrü, daha stabil arayüz, yepyeni uygulamalar ve daha birçok yenilik kullanıcıları heyecanlandırıyor. Tüm bu özellikleri test edilen işletim sistemi, bugüne kadar Google tarafından çıkarılan en iyi işletim sistemi olarak lanse ediliyor.

Nexus marka cihazlardan sonra General Mobile 4G cihazı için ülkemizde dağıtımına başlanan Android 6.0 Marshmallow ile birlikte satış rakamlarının gelişmesi hedefleniyor. Google, bu işletim sisteminin çok iyi indirme rakamlarına ulaşacağı konusunda çok emin açıklamalar yapıyor.

Ülkemizde General Mobile 4G cihazına sahip olan kullanıcılar, cihazlarındaki güncellemeleri takip ederek işletim sistemini kısa süre içinde yükleyebilirler. Bakalım bu işletim sistemi beklenen indirilme rakamlarına ulaşacak mı ve beğeni toplayacak mı?

Bir önceki yazımız olan Android ile Chrome OS Birleşiyor! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, chrome ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.