Kullanıcılar tarafından eğlenceli bir araç olarak görüldüğü için kısa mesafede daha hızlı yol alabilmek amacıyla üretilen segway’lere giderek artan bir ilgi söz konusu. Bu nedenle de, her geçen gün artan ve giderek daha farklı şekillerde üretilmeye başlanan Segway tasarımlarına bir yenisi de geçtiğimiz günlerde Xiaomi tarafından eklendi. Xiaomi’nin ürettiği bu yeni Segway’in adı ise Ninebot Mini. Xiaomi’nin ürettiği Ninebot Mini, telefonla kontrol edilebilmesinin yanı sıra, fiyat olarak ta oldukça uygun. Her ne kadar tasarım olarak diğer Segway’lere benzese de, Ninebot Mini’nin donanım olarak oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Telefondan komut verilerek hareket ettirilebilen bu yeni Segway, üzerinde olmasanız da telefondan verdiğiniz komutları alıyor ve uyguluyor. Xiaomi’nin tasarladığı bu kontrol sisteminin en dikkat çekici özelliği ise, sadece üzerinde sürücü yokken telefondan komut verilebilme özelliği yani eğer Segway’in üzerinde bir sürücü varsa, telefondan komut verilemiyor. 4 saatte şarj olan Ninebot Mini, 15 km/sa hızla 22 kilometreye kadar gidebiliyor. Bunun yanı sıra, Ninebot Mini, 15 dereceye kadar olan yokuşları da çıkabiliyor. Ninebot

 

Benzer modellerinden daha üstün özelliklerle tasarlanmış olan Ninebot Mini, ayrıca kullanıcıların acil durumlarda kolayca kaldırabilmesi için 12.8 kg ağırlığında üretilmiş. Bunun yanı sıra Ninebot Mini’nin toplam ağırlık taşıma kapasitesi ise 85 kg. Xiaomi’nin tasarladığı Ninebot Mini’lere şimdiden yoğun ilgi gösterildiğini de söylemek gerek.

 

Bir önceki yazımız olan İşte Vivo XPlay 5S'in Özellikleri! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, Vivo ve Vivo Xplay 5S hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 950 views Okunma 01 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.