Sony’den PS4’e tasarlanan bir oyun olan Until Dawn adlı oyun, Amerikan sinemasında geçtiğimiz yıllarda sık sık görmeye alıştığımız ve ‘Slasher’ tarzı ya da kısaca ‘Slasher’ adı verilen filmlere benziyor. Yani film içerisinde bir grup genç, başka bir grup tarafından öldürülüyor. Until Dawn adlı oyun da buna benzer şekilde tasarlanmış. Hikaye bir grup gencin dağ evine gitmesiyle başlıyor. Daha sonra bu grupta bulunan gençler kızlardan birine şaka yapıyor. Kız evden kaçıyor, kız kardeşi de peşinden bu kızı bulaya çıkıyor ancak bir daha geri dönmüyorlar. Bu olayın ardından bir yıl geçtikten sonra ise, aynı gençler kaybolan kızların abisine eşlik etmek için tekrar dağ evine geliyorlar. Ancak bu defa aralarında bir de katil var. until dawn

Olaylar bundan sonra da hız kesmeden devam ediyor. Oyun, Amerikan filmlerinden başarıyla uyarlanmış gibi yani klasik bir Amerikan filminde aranılan ne varsa bu oyunun içerisinde var. Oyunu oynarken oyunda bulunan 8 genci de sırası gelince ayrı ayrı kontrol etmek durumunda kalıyoruz ancak ne yazık ki bu gençler arasında hızlı geçiş yapamıyoruz. Oyunun dezavantajlarından biri de, yavaş hareket etmek zorunda kalışımız. Oyunla ilgili önemli özelliklerden biri de, çevremizdeki eşyalarla da ancak kısıtlı şekilde etkileşime geçebilmemiz. Bunun yanı sıra, oyunun en önemli özelliklerinden biri de, oyunda bulduğumuz ipuçları oyunun ilerleyişini etkiliyor ve tabii, bu da oyunu daha heyecanlı bir hale getiriyor.

Bir önceki yazımız olan PES 2016 İlk Güncelleme Çıktı! başlıklı makalemizde konami, Pes 2016 ve pes 2016 galatasaray hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.133 views Okunma 01 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.