Çin‘de üretim yapan ve akıllı telefon pazarındaki payını arttırmaya devam eden Xiaomi firması, yatırımlarına devam ediyor. Sadece akıllı telefon konusunda değil tablet konusunda da atılım yapan firma, yeni modeli Redmi Note 2 Pro üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Redmi Note 2 modeliyle daha önceden karşımıza çıkan Xiaomi firması, bu modelin gelişmiş versiyonu olan Redmi Note 2 Pro ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Cihaz ile ilgili ilk görseller ve cihazın özellikleri sızdırılmış durumda.

Xiaomi Redmi Note 2 Pro Özellikleri!

Xiaomi Redmi Note 2 Pro cihazını incelediğimizde tasarım konusu dikkat çekiyor. Cihazın metal kasası son derece şık bir görüntü sunuyor. Cihazın arka kısmına ait metal levhanın paylaşılması da cihazla ilgili fikir edinmemize yardımcı oluyor.

xiaomii

Cihazın görsellerinden edinilen ilk bilgilere göre cihaz 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Bunun yanı sıra arka kamera ile ilgili çözünürlük bilgisi henüz mevcut değil. Kameranın LED flaş içermesi ise çok yüksek ihtimal olarak değerlendiriliyor. Cihazın arka kısmında gelişmiş özelliklere sahip olan parmak izi okuyucu bulunmasına ise kesin gözle bakılıyor.

Xiaomi Redmi Note 2 Pro’da metal levhanın alt kısmında hoparlör çıkışları bulunuyor. Cihazın güçlü bir ses donanımına sahip olması bekleniyor. Bunun yanı sıra arka kasanın alt ve üst kısmında bulunan boşluklarda ise anten olarak kullanılacak malzemenin yer alması ve bunun da görüntüyü olumsuz etkilememesi bekleniyor.

Xiaomi Redmi Note 2 Pro‘nun donanım kanadında Qualcomm‘un Snapdragon 808 işlemci ile gelmesine kesin gözle bakılıyor. Cihazın ayrıca 2 GB RAM içermesi bekleniyor. Cihazın 16 GB dahili depolama alanına sahip olması da muhtemel görünüyor. Bunun yanı sıra kart desteği olmasına da kesin gözle bakılıyor.

Xiaomi Redmi Note 2 Pro, içerdiği özelliklere oranla son derece uygun fiyata satılması ön görülüyor. Cihazla ilgili gelen ilk bilgiler 158 Dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülmesi yönünde. Eğer böyle bir fiyat belirlenirse beklentileri fazlasıyla karşılayacaktır diye düşünüyoruz.

Bakalım Xiaomi firması akıllı telefonda yakaladığı başarıyı bu modeliyle devam ettirebilecek mi? Şık tasarımı ve yeterli donanımıyla dikkat çeken cihaz, uygun fiyatla satılırsa özellikle ülkemizde yoğun bir ilgiyle karşılanacaktır diye düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Band Satışa Sunuldu! başlıklı makalemizde Giyilebilir teknoloji, Microsoft ve microsoft band hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.