Konami firması tarafından geliştirilen ve futbolseverler tarafından ilgiyle oynanan PES serisi son yıllarda düşüş yaşıyordu. Firma, PES 2016 oyunu ile birlikte bu düşüşe son vermeyi amaçlıyordu. PES 2016 birçok kişiye göre son yıllardaki en iyi PES oyunu oldu.

Oyunun en büyük sorunu ise yine lisans sorunu olarak göze çarpıyor. Rakibi EA Sports tarafından geliştirilen FIFA serisinin neredeyse tüm liglerin lisansını alması bu konuda PES serisinin başını fazlaca ağrıtıyor. Yine de karşımızda oynanabilirlik ve görsellik bakımından en iyi PES oyunlarından biri olduğu da gerçek.

Güncelleme Sonunda Geldi!

Konami tarafından Eylül ayında satışa sunulan PES 2016 oyunu ile ilgili güncelleme merakla bekleniyordu. Özellikle konsollardan PES 2016 oynayanlar bu güncellemeyi daha büyük bir merakla bekliyordu. PC oyuncuları için çeşitli yamalar çıkmış ve kullanıma sunulmuştu.

pes

PES 2016 oyunuyla ilgili en önemli eleştiri lisans konusunda olmuştu. Özellikle hiçbir Türk takımına yer verilmemesi ülkemizdeki oyuncuların tepkisine neden olmuştu. Firma yayınladığı güncellemenin ardından oyuna ülkemizden Galatasaray Kulübünü ekledi. Bu özellikle Galatasaray taraftarlarını sevindirse de genel anlamda eleştiriler gelmeye devam ediyor.

PES 2016 güncellemesi ile birlikte bazı transfer hataları da düzeltildi. Özellikle transferin son dönemlerinde gerçekleşen transferlerin oyunda yer almaması önemli bir eksi olarak görünüyordu. Güncelleme sonrasında oyunda yer alan takımlar son kadrolarıyla oyunda yer almış oldu.

Güncelleme ile birlikte Galatasaray, Panathinaikos, HJK Helsinki, Apoel gibi takımların da arasında bulunduğu 7 Avrupa takımı oyuna dahil edildi. Bunun yanı sıra 1 Arjantin Ligi Takımı da oyuna lisanslı olarak dahil edildi. Dahil edilen takımlara rağmen oyundaki lisanslı takım sayısı oldukça yetersiz olarak görünüyor.

PES 2016 oyununda önümüzdeki güncellemede başka Türk Takımlarının gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Oyunda şu an için ülkemizden sadece son şampiyon Galatasaray Kulübü yer alacak.

PES 2016 özellikle lisans sorununa çözüm bulmadan FIFA 16 ile pek yarışacak gibi görünmüyor. Yine de takım isimlerinden ve stadyumlarından çok oynanışa ve tempoya önem veren kullanıcılar PES 2016 oyununu tercih edebilirler. Bakalım oyunun satışlarıyla ilgili rakamlar açıklandığında iki oyun arasındaki durum nasıl gerçekleşmiş olacak? Bekleyip görelim..

Bir önceki yazımız olan Kane & Lynch'ın Türkçe Yaması Gelmeye Hazırlanıyor başlıklı makalemizde Kane & Lynch ve Kane & Lynch Dead Man Türkçe hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.