Akıllı telefon dünyasındaki gelişmeler tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle Çin kökenli firmalar yükselişe devam ediyorlar. Çin’in en önemli markaları arasında yer alan Oppo firması, yeni amiral gemisi modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Yaz döneminde firmanın bu modeli hakkında haberler çıkmış ve Eylül ayında tanıtılacağı açıklanmıştı. Buna rağmen henüz açıklanmayan bir sebeple cihazın tanıtımı gerçekleşmemişti. Bugün ise gecikmenin nedeni ve cihazın genel hatlarıyla özellikleri ortaya çıktı.

Oppo Find 9 Tanıtım Gecikme Sebebi!

Oppo Find 9 konusunda tanıtımın Eylül ayında gerçekleşmemesinin nedeni ortaya çıktı. Ortaya çıkan raporlara göre, Oppo Find 9 cihazında ilk olarak Snapdragon 810 işlemcisi kullanılması kararlaştırılmıştı. Sonrasında ısınma sorunu nedeniyle Oppo firması ve Snapdragon 810‘u üreten Qualcomm arasında görüşmeler gerçekleşmiş. Yapılan görüşmelerin ardından Snapdragon 810 yerine daha az ısınma sorunu olan Snapdragon 820 kullanılması kararlaştırıldı.

oppoo

Oppo Find 9‘da işlemci olarak Qualcomm’un Snapdragon 820 yonga seti kullanılması kesinleşti. Cihaz bunun yanı sıra, 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Bu ekran Quad HD çözünürlüğe sahip olacak. Cihaz, ekran bakımından beklentileri karşılayacak düzeyde görünüyor.

Oppo Find 9‘da 4 GB RAM olması da son derece önemli bir artı olarak görünüyor. Cihaz 32 GB dahili depolama alanına sahip olacak ve arttırılabilir SD kart desteğine sahip olacak. Depolama alanı bakımından da cihazın tatmin edici boyutlarda olduğu görülüyor.

Oppo Find 9‘un arka kamerası 21 MP çözünürlüğünde olacak. Bu ana kamera çift LED flaş içerecek ve 4K video çekme imkanı sunacak. Arka kameraını autofocus özelliğinin de gelişmiş düzeyde olması bekleniyor. Cihazın ön kamerası ise 8 MP çözünürlüğünde olacak ve geniş açılı lens içerecek. Bu da selfie tutkunları için önemli bir artı olacak. Cihazın Android 5.1 Lollipop ile gelmesi bekleniyor. Cihazın bir diğer önemli özelliği ise, son derece gelişmiş parmak izi okuyucuya sahip olması.

Oppo Find 9‘un ne zaman resmi olarak tanıtılacağı ile ilgili kesin bir bilgi yok ancak cihazın önümüzdeki ay tanıtılması ve yıl sonunda da satışa sunulması bekleniyor. Bakalım firma, bu cihazı ile birlikte yükselişine devam ederek pazardaki payını arttırabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Akıllı telefon sektörü büyümeye devam etmektedir başlıklı makalemizde akıllı telefon pazarı, lenovo ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.