Teknoloji devi Microsoft, atılımlarına hızla devam ediyor. Firma özellikle giyilebilir teknoloji üzerine yoğunlaşmış durumda. Firmanın geçtiğimiz günlerde tanıttığı ve ilgiyle karşılanan akıllı bilekliği “Microsoft Band” bugünden itibaren satışa sunuldu.

Son derece gelişmiş sağlık uygulamalarını bünyesinde barındıran Microsoft Band, içerdiği bu gelişmiş özelliklerin yanı sıra uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Firma, akıllı bileklik konusunda ön plana çıkacak ve bu konuda yatırımlarını devam ettirecek gibi görünüyor.

Microsoft Band Özellikleri!

Sağlık alanında önemli yeniliklere imza atmaya hazırlanan Microsoft, özellikle giyilebilir teknolojiye sağlık uygulamalarını entegre ediyor. Microsoft Band‘ın yenilenen versiyonu bugünden itibaren önemli satış sayfalarında kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

microsoftt

Microsoft Band özellikle kavisli tasarımıyla dikkat çekiyor. Tasarım konusunda büyük bir beğeni toplayan Microsoft, özelliklerin yanı sıra şıklığı da ön plana çıkarmış durumda. Cihazın tasarımıyla ilgili dikkat çekici diğer bir özellik ise, kayış ve kilit kısımlarının değiştirilebilir olması. Yani, kullanıcılar farklı renklerde kayışları kullanabilecekler.

Microsoft Band içerisinde GPS, bildirimleri gösteren gelişmiş bir gösterge gibi özellikler de dikkat çekiyor. Cihazın önemli özellikleri arasında UV monitör, uyku takibi, kalori ölçer gibi özellikler gösterilebilir. Sağlık odaklı üretilen cihazda özellikle kalori ve uyku takibi konuları son derece önemli.

Microsoft Band‘ın en önemli özelliklerinden biri de Cortana entegrasyonuna sahip olması. Bunun yanı sıra Microsoft Health adı verilen ve Microsoft tarafından sağlık odaklı üretilen uygulama ile birlikte kullanıcının gün içindeki aktiviteleri ve vücut değerleri ayrıntılı olarak sunuluyor. Bu da kullanıcıların sağlık konusunda kendilerini kontrol edebilmelerini sağlıyor.

Microsoft Band akıllı bilekliği aynı zamanda VO2 Max özelliği içeriyor. Bu özellik sayesinde maksimum oksijen alımı hesabı yapabiliyor. Özellikle sağlığına önem veren kişiler için son derece kullanışlı olan Microsoft Band, yeni versiyonu ile dikkat çekiyor.

Şık tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle raflardaki yerini alan Microsoft Band için 250 Dolar fiyat etiketi belirlenmiş durumda. Siz de sağlığınız konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız ve tüm ölçümlerinizi her an görmek istiyorsanız bu akıllı bileklikten edinmelisiniz. Bakalım cihaz beklenen ilgiyi görebilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Apple TV Türkiye'de Resmen Satışta! başlıklı makalemizde apple tv, apple tv fiyatı ve apple tv kumanda hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.