Yerli akıllı telefon konusunda öncü markalardan olan Vestel, bu konuda atılıma devam ediyor. Ülkemizde üretim yapan firmalar, akıllı telefon pazarındaki paylarını arttırmayı hedefliyorlar. Bu doğrultuda çalışmalara devam eden Vestel, yeni telefonu Venüs V3’ün tanıtımını gerçekleştirecek.

Vestel, IFA etkinliğinde yeni telefonu olan V3 modelini duyurmuştu. Firmanın çıkaracağı telefonun özelliklerinin yanı sıra, tanıtım tarihi de netleşti ve açıklandı.

Vestel Venüs V3 Teknik Özellikleri!

Vestel‘in yeni cihazı olan Venüs V3, dikkat çekici özelliklere sahip. Cihazın en önemli özelliği ise, tamamen ülkemizde üretilen parçalara yer verilmiş olması. Yani cihaz %100 yerli olarak karşımıza çıkıyor. Cihaz 3 farklı modelle karşımıza çıkacak ve satışa sunulacak.

Vestel Venüs V3, 5.5 inç büyüklüğünde bir ekranla satışa sunulacak. Cihazın ekranı 1920 x 1080p çözünürlükte yani Full HD olacak. Bu ekranın piksel yoğunluğu ise, 401 ppi olacak. Cihaz, ekran konusunda tatmin edici düzeyde görünüyor.

vestell

Vestel Venüs V3‘ün işlemcisi ise Qualcom Snapdragon 615 olacak. Cihazın işlemcisi 64 bit destekli ve 8 çekirdekli olacak. Cihazın grafik işlemcisi ise, Adreno 405 olacak. Cihaz işlemci bakımından sorun çıkarmayacak gibi görünüyor. Yine de kullanım testlerinin ortaya çıkmasını beklemekte fayda var.

Vestel Venüs V3, 2 GB RAM ile birlikte geliyor. Cihaz, 32 GB dahili depolama alanına sahip. Bunun yanı sıra SD kart desteği sayesinde hafızayı arttırmanız mümkün olacak. Cihazın özellikle dahili depolama alanı son derece yeterli görünüyor. Cihaz gücünü, 2480 mAh kapasiteye sahip olan yerli üretim bataryadan alacak.

Vestel Venüs V3‘ün arka kısmında 13 MP çözünürlüğe sahip olan kamera bulunacak. Buy kamera ile Full HD video çekmeniz mümkün olacak. Cihazın ön kısmında ise 8 MP çözünürlüğünde, geniş açıya sahip selfie kamerası bulunacak. Cihaz özellikle selfie sevenler için ideal görünüyor.

Vestel Venüs V3, ülkemizde 17 Kasım tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Cihazın tanıtımından kısa bir süre sonra ülkemizde satışa çıkması bekleniyor. Cihazın şık tasarımı da dikkat çekiyor. Venüs V3’ün 1500 TL altında bir fiyatla satılması bekleniyor.

Vestel gibi yerli firmaların akıllı telefon pazarında pay sahibi olması son derece önemli. Umuyoruz ki yerli firmalar daha önemli başarılar elde edecekler.

Bir önceki yazımız olan Meizu Metal Özellikleri! başlıklı makalemizde meizu, meizu akıllı telefon ve Meizu Metal hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.