Sosyal medya devlerinden bir tanesi olan Twitter yeni bir güncellemeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi Twitter’ın bazı konularda kullanıcılarına sınır koyması durumu malum. Geçtiğimiz günlerde DM ve karakter sınırları konusunda yenilikler yapan Twitter, bu sefer takipçi sınırına müdahale etme kararı aldı ve yeni bir güncelleme yaptı.

Twitter, mevcut takip sınırını 2.000’den 5.000’e yükseltti. Böylece her kullanıcı toplamda 5.000 kişiyi takip edebilecek. Bu sayıyı dolduranlar için ek bir limit açılabiliyor ancak bu limit her kullanıcı için farklı durumda. Twitter bunu belirlemek için takipçi sayısının takip edilen sayısına olan oranını temel alıyor. Yani normal bir kullanıcı ile ünlü bir twitter kullanıcısının takip sınırları ve durumları çok farklı olabiliyor.

Limit aşıldığı zaman tarayıcınızda bir hata mesajı görüntülenerek durum size aktarılacak ve daha fazla kişiyi takip edebilmek için takipçi sayısının artmasını beklemek durumunda kalacaksınız. Twitter bu tür önlemleri spam hesapların kötüye kullanımını sınırlamak ve sitedeki zorlanmayı önlemek için hayata geçirdiğini belirtiyor.

Popüler mikroblog sitesi onaylanmış hesaplar ve geliştirici hesapları dahil olmak üzere herkesin bu limitlere tabi olduğunu ifade ederek şu anki davranışa göre bu yöntemin adil ve makul olduğu sonucuna ulaştıklarını söylüyor.

 

Facebook,İnstagram,Periscope,Snapchat,Vine gibi popüler uygulamalar arasındaki yerini ve popülerliğini arttırmak isteyen Twitter’ın yeni hamlelerine ve güncellemelerine ilerleyen günlerde de devam etmesi bekleniyor.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan YouTube Red'e tepkiler artmaktadır başlıklı makalemizde tepkiler yükselmekte ve Youtube Red hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.052 views Okunma 30 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.