Teknoloji dünyasının genelindeki kriz hali ünlü bir marka olan LG’yi de ciddi şekilde vurmuşa benziyor.Özellikle telefon ve TV modelleriyle ülkemizde talep gören öncü markalardan olan LG’de işler maddi anlamda hiç de yolunda gitmiyor. LG tarafından yayınlanan üçüncü çeyrek finansal raporlarında mobil departmanın zarar ettiğinin ortaya çıkması özellikle dikkat çekiyor.

Özellikle bu noktada sayısal ve habersel verileri incelemekte fayda var :

Bu yıl 14.1 milyon akıllı telefon satış rakamına ulaşan LG, raporlara göre geçen yıla oranla yüzde üç düşüş yaşamış görünüyor. Bu satıştan elde ettiği 3.33 milyar dolarlık gelir bile LG’nin günü ortalama tam 750 bin dolar zararla kapatmasını engelleyememiş durumda.

Bu maddi sıkıntıların dışında bir de kullanıcı tarafından verimlilik şikayetleriyle karşılaşan LG,geçtiğimiz günlerde Kore’de satışa sunduğu ve Snapdragon 808 işlemci, 4GB RAM‘e ve 16 Megapiksel 4K video kayıt yetenekli kamera gibi özelliklere sahip olan LG V10’ununda kullanıcılara bekleneni veremediği kulislerde konuşuluyor..

LG V10, Kore’de en çok satılan akıllı telefonlar listesinde 15. sırada kendine yer bulabildi. Son bir umut olarak geçtiğimiz günlerde tanıtılan Nexus 5X’in LG için bir kurtarıcı olarak görülmesi ve sonuçlarının iyi olması bekleniyor.

LG’nin bu sıkıntıları nasıl aşabileceği konusunda henüz bir hamlesi ya da fikri yokmuş gibi görünüyor. Bu sorunların aşılması adına ne gibi bir önlem alınacağı büyük merak konusu.

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

 

Bir önceki yazımız olan iPad Pro Az Sayıda Üretilecek! başlıklı makalemizde apple, apple ipad pro ve apple son çıkan ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 874 views Okunma 30 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.