LG bu ayın başında duyurduğu ve yeni amiral gemisi V10’u nihayet global pazarda satışa sunmaktadır. Merakla beklenen akıllı telefon yeni yıla girmeden önce raflarda yerini alacaktır. Güney Koreli teknoloji devi olan LG yeni amiral gemisi V10’u Ekim ayının başında resmiyete kavuşmuş fakat global pazarda satışa sunulamamıştır. Sadece üreticinin ana vatanında piyasaya çıkan model bu defa tüm dünyada boy göstermeye hazırlanmaktadır. Akıllı telefon bu sene içerisinde Kuzey Amerika, Asya, Avrupa, Latin Amerika ile Orta Doğu’da raflarda olacaktır.
Çift ekranı ile dikkat çeken LG V10’ nu 5,7’ 2K çözünürlükte ekran, Snapdragon 808 çipset, 2.1″ boyutunda ikinci ufak ekran, 4 GB bellek, 3000 mAh batarya, 64 GB arttırılabilir depolama alanı, 16 MP arka ile 5 MP çözünürlükte çift ön kameraya sahiptir. LG’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve 3. çeyrek mali raporunun ardından bu kararı aldığını açıklaması sürpriz olmamıştır. Şirketin mobil departmanı geçtiğimiz üç aylık sürede ise 14 milyonun üzerinde akıllı telefon satsa dahi zarar etmekten kurtulamamış ve 68 milyon dolar zarar açıklamıştır. Güney Korede satışları pek olumlu gitmeyen LG V10 global anlamda nasıl bir grafik yakalayacak oldukça merak konusudur.

Bir önceki yazımız olan HTC Öne M9 yeni versiyonu ile karşımızda başlıklı makalemizde htc ve htc one m9 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 870 views Okunma 30 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.