Apple tarafından yayınlanan ve sadece Apple marka ürünler için geliştirilen iOS işletim sistemi, dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemleri arasında yer alıyor. Hızı ve yenilikleriyle dikkat çeken iOS işletim sistemiyle ilgili en son iOS 9 işletim sistemi yayınlanmış ve ardından iOS 9.1 onu takip etmişti.

Apple tarafından son yıllarda halka açık bir şekilde test edilen işletim sistemlerine bir yenisi daha eklendi. Firma tarafından iOS 9.2 Public Beta 1 sürümü yayınlandı. Halka açık sürümü yayınlanan işletim sistemini kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

iOS 9.2 Public Beta Nasıl Yüklenir?

iOS 9.2 Public Beta 1 sürümü, halka açık bir şekilde sunulduktan sonra dikkatler bu işletim sisteminin özelliklerine ve nasıl yükleneceğine çevrilmiş durumda. Bu işletim sistemi güncellemesini yapabilmeniz için öncelikle Apple’ın Beta Yazılım Programına kaydolmanız gerekmektedir. Apple Public Beta üyeliğini firmanın resmi sayfasından yapabilirsiniz. Burada tüm bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

ioss

Apple Beta Yazılım Programına gerekli bilgileri girerek kaydolduktan sonra, iOS sekmesinde yer alan “Enroll Your iOS Device” bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Bunun ardından açılan sayfadaki adımlara geçeceksiniz. Bu noktada nsonra, yedekleme ve yedeği arşivleme işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu aşama oldukça önemlidir ve dikkatli olunmalıdır.

Sonraki adımda, iOS cihazınızdan gerekli bağlantıya tıklayın ve profili iOS cihazınıza yüklemeye başlayın. Bu işlem için karşınıza çıkan adımları doğru bir şekilde takip etmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında, 1.4 GB büyüklüğündeki iOS 9.2 Public Beta 1 sürümü cihazınıza yüklenmiş olacaktır.

Tüm adımları doğru bir şekilde yapmanız durumunda cihazınız iOS 9.2 Beta 1 sürümüne yükselmiş olacak. Bu noktadan sonra sistemi kullanmak ve test etmek size kalmış. Gerekli bilgilerden sonra kullanımla ilgili düşüncelerinizi de firmaya iletebilirsiniz.

iOS 9.2 Public Beta 1 Alan Modeller!

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre şu cihazlar iOS 9.2 Public Beta 1 güncellemesini alacak:

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad 2, iPad Air 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPado Touch 5, iPad Touch 6.

Bakalım güncelleme ile birlikte özellikle Safari tarayıcısında ne gibi değişiklikler olacak?

Bir önceki yazımız olan iOS 9'un Mahkemelik Olan Uygulaması Hangisi? başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, ios 9 ve Wi-fi yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.