Dünyanın en köklü teknoloji markalarından olan Sony’nin meşhur telefon serisi Xperia’larla ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Xperia Z3’ün işletim sistemi hakkında yenilikler, kullanıcılarının yüzünü güldürecek cinsten.

Sony, geçtiğimiz günlerde Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modelleri için konsept Android 6.0 Marshmallow güncellemesini duyurmuştu. Test aşamasında olan Xperia Z3 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi kayıt yaptıran kullanıcılara sunulacaktı. Sony, istediği katılımı yakalamış olsa gerek ki Android 6.0 güncellemesinin dağıtımına başlayacağını duyurdu.

Test aşamasında olan Android 6.0 Marshmallow güncellemesi, Xperia Z3 cihazlarını kayıt ettiren kullanıcılara önümüzdeki OTA üzerinden sunulacak. Sürüm numarası MRA58K.Z1.2085 olan güncelleme ile USB girişinden MIDI aygıtı bağlama seçeneği, flac müzik türlerine daha fazla destek ve iyileştirilmiş klavye geliyor. Bu güncelleme test aşamasında olduğu için dağıtımının çok yavaş olacağı ve bir takım sorunların olacağı belirtiliyor.

Sony tarafından konsept Android 6.0 Marshmallow testlerine katılmanız için Google Play Store’da bir uygulama yayınlandı. Sony’s Concept for Android ismindeki uygulamayı  indirip gerekli olan formları doldurduğunuz takdirde konsept Android 6.0 Marshmallow deneyimini kullanabilirsiniz.

Bu sürüm hakkındaki gelişmeleri ilerleyen günlerde öğreneceğiz.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

Bir önceki yazımız olan Google Play'de Parmak İzi Dönemi! başlıklı makalemizde android, android 6.0 ve google play parmak izi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.116 views Okunma 29 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.