Microsoft’un dünya üzerindeki hakimiyeti hepimizin malumu. Bilgisayarlarda,tabletlerde hatta telefonlarda bile Microsoft ürününü ya da markasını kullanır hale geldik. Bunu sağlamak adına devamlı iyileştirmeler ve yenilikler peşinde olan Microsoft, bir başka yenilikle daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Microsoft ; geçen sene e-posta uygulaması Acompli, bu yılın başlarında da takvim uygulaması Sunrise‘ı bünyesine katarak kategorilerinde en güçlü olma yolundaki hedefine doğru ilerlemeye devam ediyordu. Şimdilerde ise Microsoft, iOS ve Android için daha iyi bir sürüm oluşturmak amacıyla bu ikiliyi birleştirme kararı verdikleri belirtiliyor. Bu beraberliğin ilk belirtilerinin bugün gelecek olan iOS Outlook güncellemesiyle görülebileceği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Sunrise özelliklerinin hepsi gelmese de Microsoft, Outlook‘un tasarımını değiştiriyor ve takvim uygulamasını geliştiriyor. Yani başka açılardan yeniliklerle karşılacağımız kesin diyebiliriz.

Yeni güncellemeyle birlikte uygulama içindeki gezinme kolaylaştırılıyor, takvim butonu üzerinde tarih özelliği ve küçük görsel yenilikler geliyor.

Takvimdeki etkinlik detayları daha fazla bilgi verecek şekilde geliştirilirken, benzeri yeniliklerle dolu yeni bir sürümün aynı zamanda Android için de geleceği belirtiliyor.

Microsoft Sunrise ve Acompli ekipleri birleşmiş hale gelecek olan Outlook üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Gelecekte bizi bekleyen özellikler arasında kuşkusuz 3D Touch desteği, iOS kullanıcılarını direkt olarak takvime yönlendirme gibi yenilikler de var. Hatta ekibin çalışmalarıyla birlikte Windows 10 için güncellenmiş bir Outlook da ilerleyen zamanlarda bekleniyor.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan İşte Samsung Galaxy View'in Özellikleri! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, samsung ve Samsung Galaxy View hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.