Geçtiğimiz günlerde Apple’ın iPad Pro’nun satışları konusunda yaşadığı sıkıntılardan bahsetmiştik. 1000 $ gibi bir fiyata satılmasının yanı sıra, birçok kullanıcı tarafından yetersiz bulunan iPad Pro’nun satışları konusunda yaşanan sıkıntı Apple’ı harekete geçirdi.

DigiTimes‘a göre Apple bu yıl içerisinde 2.5 milyondan daha az iPad Pro üretecek. Hatta 2016’nın ilk çeyreğinde bu rakam daha da düşebilir tabii bu olay kullanıcıların ilgisiyle doğrudan ilişkili. 2.5 milyon sizin için fazla bir rakammış gibi gözükebilir ama Apple 2013’te tanıttığı iPad Air için 12 milyona yakın parça sipariş etmişti.

Üretileceği sayıya bakarsak iPad Pro‘nun 2015 yılı içerisinde satış anlamında rekor kıramayacağını söyleyebiliriz.Hatta beklenen sipariş sayısını bile karşılayamama durumlarının olduğunu düşünebiliriz.

Apple’ın bunu satış sıkıntısından ya da maddi açıdan sıkıntı yaşamamak için yaptığı belirtilse de ; şimdiden birçok tartışmaya konu olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Apple'dan Kar Açıklaması! başlıklı makalemizde apple, apple 2015 mali tablo ve apple kar marjı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 838 views Okunma 29 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.