Apple, açıkladığı mali tablolar ile son derece önemli bir kar oranı yakaladığını belirtmiş oldu. Firma, özellikle iPad konusunda daha temkinli olmaya karar vermiş gibi görünüyor. iPad modeline yapılan en büyük değişim olarak görülen iPad Pro modeli Eylül ayında tanıtılmıştı.

Firmaya yakın olan kaynaklardan gelen son bilgilere göre, iPad Pro modeli sınırlı sayıda üretilecek. Firmanın neden böyle bir karar aldığı konusunda ise çeşitli iddialar ortaya atılmaya devam ediyor.

Sebebi Net Değil!

iPad Pro, 12.9 inç büyüklüğünde ve performansıyla dikkat çeken bir cihaz. Cihaz sadece performansıyla değil aynı zamanda yüksek fiyatıyla da dikkat çekiyor. Bu konuda eleştiriler alsa da birçok teknoloji meraklısı kullanıcı, yeni modeli sabırsızlıkla bekliyordu.

iPad Pro konusunda tedarikçi firmalardan alınan son bilgilere göre, Apple firması çok az sayıda iPad Pro parçası sipariş etmiş durumda. Bu da bizlere sınırlı sayıda ürün çıkacağını gösteriyor. Şirketin neden böyle bir yola gittiği konusunda ise iki ihtimalin ön plana çıktığı görülüyor.

ipadd

Apple firması, yüksek fiyat belirlediği iPad Pro modelinde fazla satış rakamı beklemiyor olabilir. Bu da ellerinde fazla ürün kalmaması ve kampanyalarla ucuz fiyatlara ürün satılmaması için belirlenmiş bir yöntem olabilir. Birçok kaynağa göre de en önemli sebep bu gibi görünüyor.

Apple tarafından böyle bir politika izlenmesinin bir diğer nedeni ise, ürünün boyutu ve ağırlığı sebebiyle fazla eleştiri almış olması olabilir. Tanıtımdan sonra gelen negatif yorumlar nedeniyle firmanın bu tarz bir karar aldığı da söyleniyor.

DigiTimes‘a göre Apple yıl içerisinde 2.5 milyondan daha az iPad Pro üretimi gerçekleştirecek. Ayrıca bu rakamın 2 milyon seviyesine gerileme ihtimali de mevcut gibi görünüyor. Firmanın iPad Air için 2013 yılında 12 milyon civarı parça sipariş etmesi aradaki farkı ortaya koymaya yetiyor.

Apple tarafından böyle bir karar alınmasının satış stratejisi olduğunu düşünenler de bulunuyor. Her halükarda iPad Pro modelinin satış rakamlarının tatmin edici düzeyde olmayacağını söylememiz mümkündür. Bakalım firma, bu konuda yeni adımlar atacak ve sayıyı yukarı çekecek mi, yoksa söylenen rakamlarda mı üretim gerçekleştirecek?

Bir önceki yazımız olan Snapchat Güncel Haliyle Karşınızda! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, snapchat ve Snapchat nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.