Akıllı telefon pazarındaki yarış tüm hızıyla sürüyor. Son yıllarda istediği satış rakamlarını bir türlü tutturamayan Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, bu yıl içinde birden fazla amiral gemi modeli tanıttı. HTC M9 ile başlayan tanıtımlar M9+, M9 Supreme, HTC One E9, One E9+, E9s Dual SIM, HTC One A9 ile devam etti. Firma bugün ise HTC One M9e modelini tanıttı.

İzlediği yüksek fiyat politikası nedeniyle eleştirilere maruz kalan HTC, akıllı telefon pazarındaki payını yeniden arttırmak için sürekli tanıtım yapsa da bunun pek de faydası olmuyor.

HTC One M9e Özellikleri!

HTC firması kullandığı işlemci nedeniyle eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Firma tüm eleştirilere rağmen işlemci kısmında değişikliğe gitmeme kararı aldı. HTC One M9e modelinde MediaTek MT6795T Helio X10 işlemci kullanılacak. Böylece M9 serisi ile aynı işlemci kullanılmış olacak.

htcc

HTC One M9e, 16 GB ve 32 GB dahili depolama seçeneklerine sahip olarak gelecek. Cihazda microSD kart desteği bulunacak ve hafıza arttırılabilecek. Cihaz 2 GB RAM içerecek. Bunun yanı sıra, cihazın tasarım konusunda M9 serisini devam ettirdiği görülüyor. Cihazın ekranı 5 inç büyüklüğünde ve 1080p çözünürlüğünde olacak.

HTC One M9e cihazı kamera kısmında iyileştirmelerle geliyor. Cihazın arka kamerası 13 MP çözünürlüğünde Optik İmaj Sabitleme teknolojisine sahip kamera bulunuyor. Cihazın arka kamerası ile 4K video çekilememesi de eleştirilere neden oluyor. Cihazın ön kamerası ise 5 MP çözünürlüğünde UltraPixel olmaya devam edecek.

HTC One M9e, Dolby Audio ile desteklenen hoparlörleri ile dikkat çekiyor. Çift ön stereo hoparlör oldukça net ses çıkışı sağlıyor. Cihazın gri, altın, gümüş ve siyah olmak üzere 4 ayrı renk seçeneği bulunuyor. Bu renk çeşitleri arasında fiyat farkı bulunmayacak.

HTC One M9e, Çin’de satışa sunuldu. Cihazın satış fiyatı 425 Dolar olarak belirlenmiş durumda. Cihazın ülkemizde ve Avrupa’da ne zaman satışa sunulacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Cihazın kısa süre içinde ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

HTC düşen satışları yeniden toparlayabilecek ve bu cihazla birlikte yeniden çıkış yakalayabilecek mi bunu zaman gösterecek. Bu konuyla ilgili pek umut olmasa da her şeyi zaman gösterecek.

Bir önceki yazımız olan Elephone Vowney Özellikleri ve Fiyatı! başlıklı makalemizde akıllı telefon, android ve elephone hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.