Microsoft tarafından piyasaya sürüldükten sonra büyük bir ilgiyle karşılanan Windows 10 işletim sistemi yaygınlaşmaya devam ediyor. Microsoft tarafından tüm Windows 10 yüklü cihazların bağlantılı olarak kullanılması konusu yavaş yavaş hayata geçmeye başladı. Bu doğrultuda Xbox One güncellemesi oldukça önemli görünüyor.

Microsoft tarafından piyasaya sürülen Xbox One oyun konsolu, kendi kitlesine sahip olan önemli bir konsol durumunda. Yapılacak olan son güncelleme Xbox One kullanıcıları tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

Windows 10 ve Xbox One!

Microsoft‘un yeni nesil oyun konsolu olan Xbox One için Windows 10 güncellemesinin 12 Kasım 2015 tarihinde resmi olarak çıkması bekleniyor. Çıkmasına bu denli kısa bir süre kalan Windows 10 güncellemesi ile birlikte kullanıcıları önemli avantajlar bekliyor.

Yeni işletim sistemi ile birlikte Xbox One kullanıcıları dizüstü ve PC oyuncularına daha da yakınlaşmış olacak. Yani, bilgisayarlardan yapılan bir yayın yeniliği aynı anda Xbox One için de gerçekleşmiş olacak. Bu da oyunların tüm yeni özelliklerini kısa sürede kullanabilmeniz anlamına geliyor.

xboxx

Windows 10 güncellemesi ile birlikte kullanıcıların eski konsol olan Xbox 360‘ta çalıştırdığı oyunlar, Xbox One‘da da çalıştırılabilecek. Bu da Xbox One kullanıcılarının son derece olumlu bulduğu bir gelişme oldu. Böylece hali hazırdaki Xbox One oyun sayısının zamanla 2 katına kadar çıkması bekleniyor. Ayrıca eski oyunlara alışan kullanıcılar için de büyük bir avantaj olacaktır.

Windows 10 güncellemesi ile Xbox One arayüzünde de değişiklikler olacak. Anasayfa görüntüsü değişmiş olacak. Bununla birlikte yüksek hız ve performans sayesinde PC’ye yakın bir Windows deneyimi elde etmeniz sağlanacak. Bunun yanı sıra sosyal yenilikler de bu güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulmuş olacak. Yani, ne oynadığınızı arkadaşlarınız görebilecek ve karşılıklı mesajlaşabileceksiniz.

Xbox One için sunulacak olan Windows 10 güncellemesi ile birlikte konsolunuzu daha fazla medya ögeleri için kullanma şansı elde edeceksiniz. Hızlanmış tarayıcı ve diğer hizmetlerden de kolay bir şekilde faydalanma şansı elde etme imkanına sahip olacaksınız.

Xbox One için daha önce sözü verilen Cortana güncellemesi ise, bu güncelleme ile birlikte gelmeyecek. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar Cortana güncellemesi için 2016 yılını bekleyecekler.

Bir önceki yazımız olan Apple'a iPad Pro Şoku! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, apple ve ipad pro hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.