Google’ın geçtiğimiz aylarda satışa sunmuş olan Nexus modellerinden Nexus 5X’in ekran problemi ile karşı karşıya kalınmıştır. Bu konu ile ilgili bütün detay ve unsurları haberimizde bulabilirsiniz. Google’ın LG işbirliğiyle ürettiği iki yeni Nexus cihazdan birisi olan Nexus 5X modelinde sarı ekran sorunu ortaya çıkmıştır. 5,2 inç boyuttaki IPS LCD ekrana sahip olan Nexus 5X’i satın alan kullanıcılardan bazıları ekranlarının sarımsı bir görüntünün oluştuğunu gözlemlediler.

nexus-5xx

Sarı ekran problemi olarak adlandırılan bu sorun yeni telefonlarda zamanla kendiliğinden geçebiliyor ya da sonradan oluşabilme ihtimali vardır. Sarı ekran problemi sebebi ile başvurulan Nexus 5X cihazların değiştirildiğini belirtilmiş ve Google aynı sorunu yaşayan kullanıcıların zaman kaybetmeden iletişime geçmesini ve aynı zaman da cihazlarının değişimi yapılacağını söylemektedir. Nexus 5X hala ülkemizde satışa sunulmadığı için ekran problemi ile ilgili Google Türkiye’nin bir açıklaması bulunmamaktadır. Önümüzdeki aylarda satışa sunulmasını beklenilen LG Nexus 5X’in Türkiye fiyatı için net bir olmamasına rağmen 1500-1800 TL arasında olma ihtimalinin olacağı belirtilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Meizu MX5 Özellikleri! başlıklı makalemizde meizu, meizu akıllı telefonlar ve meizu mx5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.