Apple markasının birçok konuda olan çalışmaları devam ededursun, piyasaya büyük umutlarla sürdüğü bir model olan iPad Pro’dan Apple adına talihsiz ve üzücü bilgiler gelmeye başladı.

12.9 inçlik özelliğiyle dikkat çeken iPad Pro’nun piyasadaki yeniliği sayesinde hareket getirmesi bekleniyordu. Ancak Apple markasına iPad Pro için gelen sipariş sayısı ve ilgi azlığı , yapımcı şirketin canını fena halde sıkmış gibi görünüyor.

Cihazın kalem ve klavye gibi aksesuarları ile alınmaya çalıştığında en düşük 1000$ gibi bir fiyat ile karşılaşılması ilgiyi düşürüyor. Bu aksesuarların neredeyse zorunlu olması da bu durumu olmazsa olmaz haline getiriyor.

Şirketlerin iPad Pro’ya geçmelerinin fiyat nedeniyle verimlilikten çok maliyetli olduğunu belirten kaynaklar bu nedenle kurumsal tarafta ilginin çok az olduğunu belirtiyor. Eğer durum böyle devam ederse Apple, gelecek yılın başlarında bir fiyat indirimine gitmek zorunda kalabilir.

Bu arada ülkemizde ise tam 3000-3500 TL arasında bir fiyatı olması beklenen iPad Pro’nun böyle bir fiyatla nasıl bir satışla karşılaşacağı ise merak konusu.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

 

Bir önceki yazımız olan HTC One A9 Hakkında Şok Gelişme! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, htc ve htc one hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 983 views Okunma 27 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.