Google’ın yeni servisi olan YouTube Red, video sektöründe yeni bir tartışma furyasının fitilini ateşlemiştir. Hem içerik üreticiler hem büyük firmalar hem de izleyiciler süreçten çok da memnun değillerdir. Google’ın tüm detaylarına burada yer verilen yeni hizmeti YouTube Red, hatırlayacağınız üzere kişilerin aylık 10$ ödeme ile reklamsız video deneyimi elde etmesine imkan tanımaktadır. Bu yeni servis içinse hem ünlü YouTube yayıncılarından hem de büyük firmalardan tepkiler yükselmektedir.
Bu açıdan ise oldukça önemli bir adım atan Walt Disney’in spor kanalı ESPN, YouTube Red’in ‘yasal konular ve haklar’ açısından yaşattığı bazı sorunlar sebebiyle kısa sürede bu yeni servise dahil olmayacağını duyurdu ve resmi olarak YouTube kanalındaki videolarını kaldırmıştır. Bu videolara erişim ESPN’in YouTube harici diğer yayın kanalları üzerinden yapılabilirken, ilginç olaraksa yine Walt Disney bünyesinden çıkan Disney’in YouTube Red ile içerik açısından özel bir anlaşmaya imza attığı gelen bilgiler arasında yer almaktadır. YouTube Red tartışmaları internet dünyasında devam etmekte ve birçok kişinin servise sıcak bakmadığı belirtilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan Yeni Eğitim Uygulaması! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, Facebook ve TechPrep hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 962 views Okunma 26 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.