Konuyla ilgili olarak yapılan “Hem twitter hem de Vine’daki favori hesaplarınızı bulup takip etmenizi daha kolay bir hale getiriyoruz. Eğer Twitter ile Vine hesaplarınızı birbirine bağladıysanız, Twitter hesabınız Vine profilinizde görülecek ve uygulamanın diğer bölümlerinde de takipçilerinizin karşısına çıkacak. Elbette yeni Twitter ayarları sayesinde Vine profilinizi de Twitter profilinizde gösterme şansınız olacak.” Resmi açıklamasının ardından sosyal medyanın iki devi Twitter ile Vine arasında ortak yapılacak bu proje için yapılan anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşmaya göre, artık Twitter’da ayrı bir görünüm sunan Vine, twitter’a katılıyor yani Twitter’ı kullanan ve birbirlerini takip eden kişiler, artık birbirlerini popüler video platformu olan Vine’da da takip edebilecek.

Söz konusu uygulama şimdilik Vine tarafında sadece İOS telefonlarda, Twitter’da ise İOS ve Android telefonlarda kullanılacak. Bunun yanı sıra, kişiler Vine profil bağlantılarını Twitter profillerine, Twitter profil bağlantılarını da Vine profil bağlantılarına dahil edebilecekler.

Vine

Twitter ve Vine, sosyal medya deneyimini daha üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan bu uygulama sayesinde kullanıcıların Twitter ve Vine arasında arama sorunu olmadan birbirini takip etmeye olanak sağlıyor ve böylece ortaya daha yüksek bir sosyal deneyim ortaya çıkıyor. Ayrıca bu sayede takipçi sayısının artacağının yanı sıra, Vine’da yüklediğiniz videoların ne kadar izlendiğini de twitter profiliniz üzerinden görebileceksiniz. Böylelikle de bir kişinin ne kadar popüler olduğunu da video izlenme sayılarına bakarak görebileceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Google’dan Mobil Uygulamalara Destek! başlıklı makalemizde android, google ve ios hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.091 views Okunma 26 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.