Çin‘in fazla tanınmayan ancak akıllı telefon pazarında yükselişte olan firması Oppo, pazardaki payını arttırmak için gelişmelere devam ediyor. Oppo firmasının yeni modeli olan Oppo Neo 7 modeli resmi olarak tanıtıldı.

Diğer Çin kökenli firmalar gibi tasarım konusunda pek bir yenilik sunmayan Oppo Neo 7 cihazı ilk bakışta Sony Xperia modellerini anımsatıyor. Yani cihaz görsel olarak Xperia’ya benziyor da diyebiliriz.

Oppo Neo 7 Özellikleri!

Oppo Neo 7 konusunda en dikkat çekici konulardan biri, cihazın arka yüzeyinin tamamen Xperia modelleri gibi olmasıdır. Oppo Neo 7, 1.2 GHz hızında işlem yapan Qualcomm Snapdragon 410 yonga setine sahip olarak satışa sunulacak. Cihaz 1 GB RAM içerecek.

Oppo Neo 7, 5 inç büyüklüğünde 540 x 960 piksel çözünürlükte ekrana sahip olacak. Cihaz, microSD kart desteği içerecek. Cihazın 16 GB dahili depolama alanına sahip olduğu görülüyor. Özellikle depolama konusunda oldukça dikkat çeken cihaz 128 GB’a kadar arttırılabilir hafızaya sahip olacak.

oppoo

Oppo Neo 7, 8 MP çözünürlükte arka kameraya ve 5 MP çözünürlükte ön kameraya sahip olacak. Cihazın ön kamerasından geniş açılı selfie çekme imkanınız olacak. Yani, cihazın ana kamerasından çok ön kamerası dikkat çekecek.

Oppo Neo 7, 142.7 x 71.7 x 7.55 mm boyutlarına sahip olacak. Cihazın ağırlığı ise sadece 141 gram olacak. Yani cihaz, küçük ve hafif telefon arayanlar için idela bir cihaz olarak görünüyor. Bunun yanı sıra cihazın ince yapısı da dikkat çekiyor.

Oppo Neo 7, Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi üzerine kurulu halde olan Oppo Color OS 2.1 ile çalışacak. Bu işletim sisteminin hızlı olduğu belirtiliyor. Cihaz özellik itibariyle orta seviye telefonlar arasında yer alıyor. Cihazla ilgili fiyat bilgisi ise henüz tam olarak kesinleşmedi.

Oppo Neo 7 modeli önümüzdeki bir kaç ay içinde ABD ve Çin’de satışa sunulacak. Cihazın Avrupa’ya ne zaman geleceği ve ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor. Yine de bazı önemli Avrupa ülkesinde satışının yapılmasına kesin gözle bakılıyor.

Diğer Çin kökenli akıllı telefon üreticileri gibi uygun fiyat politikası belirleyen Oppo firmasının bu cihazda da bu ilkesinden ödün vermemesi bekleniyor. Bakalım cihaz ülkemizde satışa sunulacak mı ve satılacağı ülkelerde beklenen satış rakamlarını elde edebilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Akıllı telefonlara sinematik deneyim sunan HDR teknolojisi başlıklı makalemizde Akıllı telefonlara sinematik deneyim, HDR sensör teknolojisi ve QuantumFilm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.