Çin, akıllı telefon pazarında gittikçe önemli yere sahip olan devasa bir ülke konumunda. Çin kökenli firmalar gün geçtikçe akıllı telefon pazarında daha etkili oluyorlar. Çin’in yükselen markaları arasında yer alan Meizu firması, MX5 modeliyle dikkat çekiyor.

Meizu MX5 ülkemizde satılacak olması nedeniyle de büyük bir merakla bekleniyor. Cihazın özellikleri ve yayınlanan güncellemelerini sizler için derledik.

Meizu MX5 Teknik Özellikleri!

Meizu MX5, 5.5 inç büyüklüğünde ve Super AMOLED özelliğinde, FULL HD çözünürlüğe sahip olan bir ekranla geiyor. Cihazın ekran konusunda tatmin edici özelliklere sahip olduğu görülüyor. Özellikle canlı renkler ve gerçekçi görüntüler dikkat çekici görünüyor.

Meizu MX5, işlemci konusunda Media Tek Helio X10 kullanıyor. Bu yonga seti oldukça beğeniliyor ve hızıyla dikkat çekiyor. Cihazın işlemcisi 8 çekirdekli olacak ve PowerVR G6200 grafik birimi ile gelecek. Cihazın işlemcisi ARM Cortex A53 tasarımına sahip olacak. İşlemci bakımından cihazın hızlı olması bekleniyor. Cihazda ayrıca 3 GB RAM kullanılması da dikkat çekici bir diğer özellik.

meizuu

Meizu MX5, arka kamerada Sony’nin 20 MP çözünürlüğünde kamerası kullanılıyor. Cihazın ön kamerası ise 8 MP çözünürlüğünde olacak. Ana kamera ile 4K video çekimi yapılabilecek. Ayrıca ön kamera ile de Full HD video çekebilme imkanına sahip olacaksınız. Selfie konusuna meraklı olanlar cihazdan memnun kalacak gibi görünüyor.

Meizu MX5 Flyme 5.0 Güncellemesi!

Meizu MX5 için yayınlanan güncelleme ile cihaz Flyma 5.0 arayüzüne yükselecek. Android versiyonu için değişim içermeyen güncelleme ile yenilenen simgeler, arayüz yer alacak. Bunun yanı sıra performans anlamında iyileştirmeler ve daha uzun pil ömrü imkanı sunacak.

Güncelleme OTA aracılığıyla dağıtılacak ve 940 MB boyutunda olacak.

Meizu MX5 Türkiye Çıkış Tarihi ve Fiyatı!

Sunduğu donanımsal özellikler ile dikkat çeken Meizu MX5, ülkemizde satışa sunulacak. Ön siparişle satışına devam edilen cihaz, ön sipariş verenlere 20 Kasım 2015 tarihinde kullanıcılara teslim edilecek. Cihazın satış fiyatı ise, ön sipariş için özel olarak belirlendi ve 1399 TL olarak açıklandı.

Meizu MX5 sunduğu özellikler ve fiyatı ile önemli satış rakamları elde edecek gibi görünüyor. Bakalım firma, ülkemizdeki satış rakamlarından memnun kalacak mı?

Bir önceki yazımız olan Oppo Neo 7 Tanıtıldı! başlıklı makalemizde android, oppo akıllı telefonlar ve oppo neo 7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.