Teknoloji devi Apple yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Akıllı telefon pazarındaki payını arttırmaya devam eden Apple, diğer konularda da gelişmelere devam ediyor. Apple’ın merakla yeni nesil Apple TV‘si bugünden itibaren ülkemizde resmi olarak satışa sunulmuş durumda.

Apple tarafından iPhone 6s etkinliğinde tanıtılan Apple TV modeli özellikleriyle dikkat çekmişti. Daha önce başta ABD olmak üzere birçok ülkede satışa sunulan ürün, Apple Store üzerinden ülkemiz için de satışa sunuldu.

Apple TV Özellikleri!

Apple TV, özellikle yeni uzaktan kumandası ile dikkat çekiyor. Dokunmatik yüzeyi ile dikkat çeken bu uzaktan kumanda klasik ayar butonları ile de dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra Apple cihazları için en önemli özelliklerden biri olan Siri‘ye ulaşabilmeniz için de kumanda da atanmış bir tuş yer alıyor. Kumanda Lighting portundan şarj edilebiliyor ve aynı zamanda gamepad özelliği görüyor. Hareket sensörü ile birlikte oyunlardan daha fazla keyif almanızı sağlıyor.

applee

Apple TV konusunda Siri‘nin büyük bir önemi bulunuyor. Sesli kişisel asistan ile birlikte cihazın tüm özelliklerini kullanmanız mümkün olmaktadır. Yani Siri’den film oynatmasını, durdurmasını, uygulama açmasını isteyebilirsiniz. Cihazda bulunan AppStore desteği de oldukça dikkat çekici bir özellik konumunda.

Apple TV modeline özel olarak yer alan AppStore üzerinden çeşitli oyunları kısa zamanda indirerek dokunmatik kumandanız ile oynayabilirsiniz. WatchOS işletim sistemi ile birlikte satışa sunulan Apple TV, teknolojik olarak öne çıkmaktadır.

Apple TV‘nin özellikleri arasında Wi-Fi, Bluetooth, kızılötesi alıcı, ethernet, HDMI girişi gibi özellikler yer alıyor. Cihazın özellikle ABD’de önemli satış rakamlarına ulaştığı belirtiliyor.

Apple TV Türkiye Fiyatı!

4.nesil Apple TV ülkemizde bugün satışa sunuldu. Cihazın 32 GB modeli 629 TL, 64 GB modeli ise 829 TL fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Türkiye Apple Store üzerinden resmen satışa sunulan cihazın kutusundan HDMI kablosu çıkmamaktadır. HDMI kabloyu Apple‘dan satın almak için 69 TL daha ödemeniz gerekmektedir.

Televizyonunuza adeta çağ atlatacak olan Apple TV ile gelecek olan özellikler bu şekilde olacak. Bakalım bu gelişmiş cihaz ülkemizde beklenen satış rakamlarına ulaşabilecek ve firmayı tatmin edebilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Dropbox Paper Duyuruldu! başlıklı makalemizde dropbox, dropbox paper ve dropbox paper bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.