Bilgisayar sektörünün sağlam olarak bilinen markalarından olan Acer yeni bir modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Acer Aspire R 11 adı verilen model 8 saate kadar olan pil ömrü olan, gökyüzü mavisi ve bulut beyazı gibi renk çeşitleri olan bir model olarak göze çarpıyor.

Acer’ın dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar serisinin en küçük üyesi olan 11.6 inç ekrana sahip olan  Aspire R 11, önümüzdeki günlerde Türkiye’de olması ve satışa sürülmesi bekleniyor.

Canlı ve net 11.6 inç HD dokunmatik ekranı Zero Air Gap teknolojisine ve dayanıklı Corning® Gorilla® cama sahip.

Intel® Pentium® işlemci ve Intel® HD grafikler barındıran Aspire R 11, 8GB DDR3L sistem belleğine ve 1TB sabit sürücüye kadar yapılandırılabiliyor. Acer Crystal Eye HD web kamerası, dahili SD™ kart okuyucu, USB 3.0 ve USB 2.0 bağlantı noktaları ve tam boy HDMI ve VGA bağlantı noktalarına sahip olan Aspire R 11, Acer tarafından ücretsiz Windows 10 yükseltme desteğine de sahip olan model Acer’in bilgisayar hakkındaki vizyonunu ortaya koymasıyla dikkat çekiyor.

Acer Aspire R 11 , ses konusunda da çok iddialı. Aspire R 11, Acer’ın yenilikçi donanım ve yazılım tasarımı olan TrueHarmony ses teknolojisine sahip. Acer TrueHarmony eğlenceyi bir üst seviyeye taşıyan güçlü sesler sunuyor. Özellikle dayanıklılık ve esnekliği iyileştirmek için tasarlanan kağıt diyafram yapısıyla, hoparlörler daha geniş bir aralıkta bas ve daha az bozulmaya sahip sesler sunuyor. özel bir dengeleyici, filmlerin hayat bulması, müziğin daha fazla derinliğe sahip olması ve hatta oyunların daha çok içine çekmesini garanti etmek için frekans dengesini optimize ediyor.

Aspire R 11 ekrandan mavi ışık salımını azaltarak göz yorulmasını etkin biçimde azaltan Acer BluelightShield teknolojisine sahip ve üç kullanım modu bulunuyor:

1-Düşük İndirgeme: Mavi ışık salımını LED arkadan aydınlatma modülünden %18 azaltıyor. Bu bir çift genel mavi ışık önleyici gözlük kadar etkin.

2-Orta İndirgeme ve Yüksek İndirgeme: Mavi ışık salımını LED arkadan aydınlatma modülünden sırasıyla %36 ve %54 oranında azaltıyor.

3-Uzun Süre Modu: Işık mühendisleri tarafından uzun süreli kullanımlarda göz yorulmasını azaltmak için profesyonelce ayarlanmış.

 

Acer, Aspire R 11’e bir dokunmatik ekrana uyumlu yakınlaştırmak için sıkıştırma, çekme ve kaydırma gibi touchpad hareketleri ve işaretlerini sağlayarak Windows deneyimini getiren Precision Touchpad’i de dahil etti. Bu özellik kullanıcılara yalnızca düzgün ve hassas bir deneyim yaşatmakla kalmıyor, aynı zamanda daha yüksek çözünürlüklü donanım ve dahili avuç içi dokunuşunun yok sayılması aracılığıyla daha fazla hassasiyet de sağlıyor.

Tüm bu özellikleri ve yenilikleri sayesinde dikkat çeken Acer Aspire R 11’in ülkemizdeki satış fiyatı da belli oldu.

 

Acer Aspire R 11 ülkemizde 339 $ dolar yani 1000 TL civarı bir ücretle ilerleyen günlerde satışa çıkacak.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

Bir önceki yazımız olan Samsung'tan Süper Hızlı SSD! başlıklı makalemizde PM1633a, PM1725 ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.372 views Okunma 26 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.