İşletim sistemleri arasındaki rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Dünyanın önde gelen işletim sistemlerinden biri olan iOS sadece Apple marka cihazlarda kullanılmaktadır. Firmanın çıkardığı son sürüm olan iOS 9 ile birlikte kullanıcılar için birçok yenilik gelmiştir.

iOS işletim sistemi ile ilgili her gün birbirinden farklı uygulamalar piyasaya sürülmektedir. Ekim ayının son haftasını yaşadığımız şu günlerde bu haftaya damga vuran iOS uygulamalarını sizler için derledik.

İşte haftanın iOS uygulamaları:

NewsGIF

Fotoğrafların kısa ve hareketli versiyonu olan ya da bir videonun en komik kısmını içeren GIF‘ler son derece yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Sosyal GIF paylaşma platformu olan NewsGIF uygulaması çıktığı andan itibaren büyük bir beğeniyle karşılandı.

NewsGIF uygulaması ile ilgi çeken ve gündemde olan GIF’leri anlık olarak görebileceksiniz. Bunun yanı sıra beğendiğiniz GIF’leri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu uygulama ile eğlenceli vakit geçireceksiniz. Uygulamayı iTunes üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

ios

Assambly

Tasarımcılar için farklı uygulamalar çıkmaya devam ediyor. Assambly uygulaması da tasarım odaklı bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Bünyesinde yüzlerce hazır tasarım ögesini bulunduran uygulamayı kullanarak birbirinden güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Assambly uygulamasının önemli bir avantajı da diğer kullanıcıların tasarımlarını görerek fikir alma imkanınızın olmasıdır. Uygulamayı iTunes üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilir ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

#Noselfie

Selfie akımı tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmıştır. Kullanıcıların cihazların ön kamerasını kullanarak çektikleri bu fotoğraflar sosyal medyada da ön plandadır. #Noselfie uygulaması ise, adından anlaşılacağı gibi selfie fotoğraf çekmenizi engellemektedir.

#Noselfie uygulaması ile birlikte ön kameradan kendinizi çekeceğiniz zaman ekranda otomatik olarak siyah bir kutucuk oluşmaktadır. Bu kutucuk da selfie fotoğraf çekmenizi engellemektedir. Kullanıcıların son derece eğlenceli bulduğu bu uygulamayı iTunes üzerinden ücretsiz bir şekilde indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

iOS platformunda bu hafta indirilme sayısıyla ön plana çıkan ve sizlere cihazınızı daha eğlenceli bir şekilde kullanma imkanı sunan uygulamalar bu şekilde. Tüm bu uygulamalar ile birlikte ilgi alanınıza göre binlerce uygulamadan size en uygun olanları indirebilirsiniz. Böylece cihazınızda daha fazla işlem yapma şansı elde edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan İphone'un Ekranı Artık Daha Dayanıklı Olacak! başlıklı makalemizde 4g iphone, anıl koldaş yazıları ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.