Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan ve kurulduğu 1998 yılından itibaren dünya üzerinde birçok yeniliğe ve farklılığa imza atan Google yeni bir hamleye daha imza atmak üzere.

Ülkemizde ve dünyanın birçok noktasında son yıllarda yaşanan Göçmen Mülteci Sorunu için üretilen çözümlere bir yenisi Google’dan geliyor.

Daha önce bu konuda yapılan bağış kampanyalarına destek olan Google , şimdi ise şimdi muhtaç insanlar için konaklama sağlık tesisleri ve ulaşım hakkında hayati bilgilere hızlı ve kolay erişim sağlayan “Crisis İnfo Hub” adlı bir siteyi devreye sokmaya hazırlanıyor.

Ayrıca çeviri konusunda yeni bir ülkede olan göçmen ve mültecilere yararlı bir hizmet geliştirilmesine yardımcı olacak gönüllüleri de çalışan uzman kadrosuna katmak isteyen Google’a bu konuda başvurmak için Almanca veya Arapça biliyor olmanız ve bu işte gönüllü olmanız yeterli olacaktır.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

Bir önceki yazımız olan iPhone 6s'i Baskül Yaptılar! başlıklı makalemizde 4g iphone, anıl koldaş yazıları ve iphone 6s hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 875 views Okunma 25 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.