iOS işletim sistemli telefonlarla Androidli olan telefonlar arasındaki rekabet geçtiğimiz yıllardakine oranla daha kızışmış duruma geldi. Hangi özelliğin ya da uygulamanın önce iOS’a mı yoksa Android’e mi geleceği o özellik ya da uygulama hakkında sorulan popüler soruların başında gelir oldu.

Geçtiğimiz günlerde iOS işletim sistemli telefonların yeni emojilerle tanıştığını haber yapmıştık. Birçok iOS kullanıcısını sevindiren bu haberin ardından, aynı sevindirici haber bu seferde Android kullanan kullanıcılar için geldi.

Yeni emojilerin Android 6.1 güncellemesi ile Google üzerinden kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

 

Ancak bu durum yenilik açısında iyiymiş gibi görünse de ; birçok Android kullanıcısı şimdiden ikiye bölünmüş duruma geldi. Bir taraf bu yeniliklerin gelmesine olumlu bakarken, diğer taraf gayet olumsuz bakıyor. Olumsuz bakanların gerekçesi ; Android’in iyice iOS’a benzediği ve kopya çeker bir hale aldığı şeklinde belirtiliyor.

 

Kullanıcılar arasından bu ayrım devam ederken , bu yeniliğin önümüzdeki günlerde resmiyet kazanması bekleniyor.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Marsmallow'un En Yeni Özellikleri Neler? başlıklı makalemizde Android Marsmallow, Android Marşmalow ve anıl koldaş yazıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 954 views Okunma 25 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.