İlk modele göre daha büyük olarak tasarlanan One Plus two’nun kasası ise magnezyum alaşımdan üretilmiş ve bu da daha fazla sağlamlık hissi vermesine neden oluyor. Tuşları en iyi şekilde kullanabilmek için ekranın tasarımı oldukça iyi yapılmış. Buna ek olarak, telefonun parmak izi okuyucusunu ekran kilidi olarakta kullanabiliyorsunuz. Ancak parmak izi okuyucusunun çok iyi çalıştığını söylemek mümkün değil. Bu nedenle parmak izi okuyucusunu kullanmamakta önemli bir seçenek olabilir. Telefonun ön yüzünde bulunan 5 MP’lik kamera, Full HD kamera kaydı yapabilirken, arka yüzde bulunan çift Led’li, optik görüntü sabitleme yeteneğine sahip 13 MP’lik kamera ise 4K video çekimi yapabiliyor. Telefonun fotoğraf kapasitesi de oldukça iyi. Bunun yanı sıra One Plus Two’da USB Type C bağlantısı yapılabiliyor. Telefonla birlikte bir ses kulaklığı verilmese de, her düzeyde kullanıcıya uygun bir ses çıkışı mümkün. One Plus Two’nun bataryası, 3300 mAh. Telefonun depolama kapasitesi ise 16/64 GB olsa da, MicroSD kart maalesef bulunmuyor. Ayrıca cihazın remini merak edenler için, 16 GB’lık versiyonunda 3GB RAM, 64 GB’lık versiyonunda 4GB RAM bulunuyor. Ayrıca çift sim kart desteği özelliğini de unutmamak lazım.b2e9oneplus2031

One Plus Two’da göze çarpan özelliklerden biri de, yeni geliştirilen Oxygen 2.1 UI bulunması. Bu sayede küçük güncelleştirmeler yaparak telefonunuzu istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Ayrıca telefonun ara yüzü de oldukça seri bir şekilde çalışıyor. Günlük kullanımda ise, telefon maalesef ısınma sorunu yaşıyor ve bekleme modunda da çok fazla pil tüketiyor. Buna ek olarak, hızlı şarj özelliği de maalesef yok. Böyle olunca da, bir gün ancak idare edebiliyorsunuz. One Plus Two’nun şarj edilmesi içinse, 2 saat 15 dk’ya ihtiyacınız var. Bu sorunun giderilip giderilemeyeceği ilerde yapılacak yazılım güncellemelerine bağlı ancak yine de çok ümitlenmemek gerek.

5.5 inçlik ekrana sahip olan One Plus Two’yla gün içerisinde resimlere bakmak ya da film izlemek ise oldukça keyifli. Ancak telefonun çekim gücü diğer telefonlara göre maalesef biraz zayıf. Bu çıkarımlardan elde edilen temel sonuç, One Plus Two’nun One Plus One’dan maalesef daha iyi olmadığı.

 

 

Bir önceki yazımız olan Samsung yeni arayışlar peşinde başlıklı makalemizde samsung ve samsung galaxy S6 ant-man hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 806 views Okunma 24 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.