Samsung’un yeni hazırlıkları devam ediyor. Telefon sektörünün en iddialı ve rekabetçi markalarından olan Samsung 2 yeni markası hakkında resmi açıklamayı sonunda yaptı.

 

Geçtiğimiz günlerde Hindistan’daki bir sayfa üzerinden bu yeni modeller hakkında ‘yanlışlıkla” ya da ”dalgınlıkla” bilgi verdiği Samsung Galaxy On5 ve Samsung Galaxy On7 modellerinin temel özellikleri hakkında ilk bilgiler gün ışığına çıktı.

 

Samsung’un akıllı telefonu Galaxy On5, 5 inç büyüklüğünde HD ekrana sahip. 1.3 Ghz saat hızında çalışan dört çekirdekli Exynos 3475 işlemci kullanılan modelde Mali-T720 GPU tercih edilmiş.

1.5 GB RAM ve arttırılabilir 8 GB dahili depolama alanının yer aldığı Samsung Galaxy On5, 8 Megapiksel kamera ve 5 Megapiksellik bir ön kameraya sahip. Gücünü 2600 mAh bataryadan alan Galaxy On5 Android 5.1 Lollipop işletim sistemi ile çalışıyor. 149 gram ağırlığındaki akıllı telefon ayrıca 8.5 mm kalınlığında.

 

Samsung’un bir diğer yeni giriş seviye modeli ise Galaxy On7. Galaxy On5 ile benzer teknik özelliklere sahip olan Samsung Galaxy On7, 5.5 inç büyüklüğünde HD ekrana sahip. Dört çekirdekli 1.2 GHz hızında çalışan işlemciden gücünü alan Galaxy On7, arttırılabilir hafıza destekli 8 GB dahili hafıza ve 1.5 GB RAM’e sahip.

13 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kamerayı bünyesinde barındıran Galaxy On7, 8.2 mm kalınlığında 172 gram ağırlığında. Gücünü 3000 mAh bataryadan alan Galaxy On7 Android 5.1 Lollipop işletim sistemi ile çalışıyor.

Yeni giriş seviye akıllı telefonların fiyatları hakkında ise Galaxy On5 için 150 dolar, Galaxy On7 içinse 200 dolar gibi bir fiyat tarifesi belirlenmiş.

 

Bu 2 modelin telefon piyasasına katacağı hareketliliğin nasıl ve ne şekilde olacağını ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

 

Bir önceki yazımız olan Google Street View Türkiye’de Kullanıma Sunuldu! başlıklı makalemizde google, Google View Street ve Yandex hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 962 views Okunma 23 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.