Giyilebilir cihaz pazarının devlerinden olan Misfit, fitness aktivitelerini takip etmenin yanı sıra akıllı saat özellikleri de sunan Shine 2 fitness bilekliğini lanse etmiştir. Giyilebilir cihaz pazarında başarılı işlere imza atmış olan ve Apple ile birlikte ilk iki sırayı paylaşan Misfit sevilen Shine fitness takip bilekliğinin yeni modeli Shine 2’yi duyurmuştur. Shine 2 modeli ilk defa neslin üzerinde önemli ve kullanışlı fonksiyonlar eklemektedir. Tasarım açısından ise ilk nesil ile büyük farklılık içermeyen Misfit Shine 2 yuvarlak çizgileri devam ettiriyorken herhangi bir ekran taşımamaktadır.

Bilekliğin üst kısmındaki 12 LED birimi sayesinde kullanıcılara analog bir saat deneyimi sunulmaktadır. Kullanıcının fitness aktivitelerini veya uyku düzenini izleyen cihaz bunları daha doğru bir şekilde aktarabilir. Farklı olarak ise Misfit Shine 2 modeli akıllı telefona gelen çağrı veya SMS’leri titreşim bildirimi olarak kullanıcıya iletini kolaylaştırıyor. Böylece ikinci bir akıllı saat ihtiyacı da ortadan kalkmaktadır. Özellikle kullanıcı oturduğu zaman fazla sabit kalırsa cihaz titreşim ile kullanıcısını uyarıyor ve hareket etmesi gerektiğini belirtmektedir. Tekrar LED sistemi toplam 16 milyon farklı renk kombinasyonu oluşturabilir ve dış ortamda parlak renkler sunabilir. Bu kombinasyonlar kullanıcının egzersiz hedeflerine göre belirlenmektedir. Misfit’in hava araçlarında kullanılan alüminyum alaşıma yer verilen Shine 2 daha ince bir profile sahip olmuştur. Cihaz su altında 50 metreye kadar kullanılır ve düğme pil ile 6 aya kadar kullanım ömrü sunabilir. Gelecek ay ise global olarak dağıtıma çıkacak bu modelin fiyatı 100$ olarak belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan İPhone 6S, 2016’nın da Galibi Olacak! başlıklı makalemizde Exynos, htc ve iphone 6s hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 818 views Okunma 23 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.