lg-g3-screen-Teknoloji sektöründe yeniliklerin birbiri ardına geldiğini ve kıran kırana bir rekabetin yaşandığını hepimiz görüyoruz. Bu nedenle de, teknoloji sektöründe kazanmanın yolu üretmek ve ürettiği ürünlerin satılmasından geçiyor elbette. Ayrıca üretmenin yanı sıra, markanın önemini de unutmamak lazım. Bununla birlikte, bu kıyasıya teknoloji rekabetinde bazı rakiplerin bir araya gelerek yarışa kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtelim. İlk birleşme haberi ilk olarak LG ve Intel’den geldi.

 

            Güney Kore’de yayınlanan The Korea Economic Daily’de yer alan bir habere göre LG, dünyanın bir numaralı iletken üreticisi olan Intel ile birlikte geniş kapsamlı bir ortaklığa girişmeye hazırlanıyor. Bu ortaklığın sebebi ise, LG’nin en önemli eksikliği bilindiği gibi yongaseti üretiminde herhangi bir tecrübeye sahip olmaması. Öte yandan, Intel, bilgisayarlarda, diz üstülerde, kiosklarda vs. kullanılan x86 işlemcilerin sahibi olan Intel, ağırlığın mobil sektöre kaymaya başlamasının ardından uzun süredir sahip olduğu birincilik koltuğunu Samsung’a kaptıracak gibi görünüyor. Bunun yanı sıra, Intel’in mobil dünyaya yeterince adapte olamadığını da söylemek lazım. Intel ve LG arasında gerçekleştirilecek bu ortaklıkta en önemli hedef, yonga seti üretmek. Bu yonga setinin modeli hakkında ise henüz hiçbir şey net değil. Ancak tek kesin bir şey var, oda Intel’in XMM 7360 LTE-A’sının modem olarak belirlendiği. Ayrıca bu yeni yonga setinin işlemci ayağında LG’nin, GPU ayağında ise, Intel’in yapacağı katkıları da atlamamak gerek. Bu yeni Yonga setinin tutup tutmayacağını ise zaman gösterecek.

 

 

Bir önceki yazımız olan LG'nin yeni yongasetinde Intel izleri bulunuyor başlıklı makalemizde lg, lg intel işbirliği ve lg nuclun 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 949 views Okunma 23 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.