ankaraGoogle Maps’ın en çok kullanılan servislerinden biri olan Google Street Views Türkiye’de kullanıma sunuldu. Daha önce Yandex’te kullanılmaya başlanan bu özellik, Yandex’teki uygulamanın bir benzeri olarak Google’a da eklenmiş durumda. Dünyada pek çok ülkede kullanılan bu harita sayesinde Türkiye’nin bütün sokaklarını gezme fırsatınız olacak. Google Street View özelliği, 360 derece fotoğraflardan oluşan 3D görüntüleme tekniğiyle Türkiye’nin bütün sokaklarını görüntülüyor. Bu özelliği ilk defa kullananların ilk baktıkları yer ise, kendi ev ve sokaklarının nasıl göründüğüne bakmak. Ayrıca, oldukça merak edilen yerler arasında Türkiye’nin kenarda kuytuda kalmış doğal ve tarihi güzellikleri olduğunu da eklemek gerek.

google

View Street Nasıl Kullanılır?

Google View Street’in kullanımı oldukça basit. Bunun için yapmanız gereken, Google Maps sayfasına gitmek. Bu sayfada karşınıza çıkan dünya haritanın yan tarafında bulunan adres satırına istediğiniz ülkenin şehrin ya da sokağın ismini yazdıktan sonra, haritanın o noktaya ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Gitmek istediğiniz nokta View Street tarafından destekleniyorsa, gideceğiniz yerde siz panoramik fotoğraflarla birlikte eşlik eden sarı bir insan bulabilirsiniz. Eğer bu sarı işareti sürüklediğinizde sarı bölgelerin maviye döndüğünü görürseniz, bu mavi bölgelerle ilgili detaylı görüntülere ulaşabilirsiniz. Ayrıca gezdiğiniz sırada yol çizgileri üzerinde adresler size yön gösterebilir. Bunun yanı sıra, bu çizgilerin yakınlaşma, uzaklaşma, sağa ya da sola dönme tuşları sayesinde görmek istediğiniz yerleri daha detaylı inceleyebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Twitter’in Ceo’su Hisselerinin 1/3’ünü Çalışanlarına Bağışlıyor! başlıklı makalemizde Disk Costolo, Jack Dorsey ve Twitter Ceo hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 981 views Okunma 23 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.