Tayvan’da yapılan Computex 2015 fuarında oyuncular için ürettiği yeni özel ana kartlar ve ses kartlarının yanı sıra, ilk kablosuz modeli Router G 10’u çevrimiçi oyun oynamak isteyen kullanıcıların beğenisine sundu. Router G10’da göze çarpan özellik, gecikmesiz akıcı oyun özelliği sunması. G10 Router’in bu özelliği teknik özelliklerinden kaynaklanıyor. Üründe bulunan 4T4R’de, toplam 8 tane birden antenle aynı anda dörder kanaldan alış veriş yapabilme özelliği bulunuyor. 802.11 a/b/g/n/ac teknolojilerini destekleyen çift band desteğine sahip olan G10’da ayrıca sinyal birleştirme, çoklu MIMO gibi bütün yeni teknolojiler bulunmakta. G10’da ayrıca en yüksek kablo aktarım hızı 1733 Mbps. Çift USB 3.0 portuna yazıcılar ve depolama birimleri bağlanınca ağda paylaştırılabiliyor. Ayrıca G10’da bulunan 2 in 1 çıkarılabilir dongle, seyahat esnasında erişim noktası ya da HDMI üzerinden WiFi içerik sunabilen Miracast sınıfı Tv eklentisi olarak ta kullanılabilmekte. Bunun yanı sıra, AsRock uygulaması tablet veya tabletten de kontrol edilebiliyor.

AsRock

AsRock yönlendiricide 2.4 GHz bandı için 4 adet güçlendirici, 5 GHz bandı için de diğer 4 adet güçlendirici ayrılmış. AsRock kaliteli bir oyun deneyimi sağlamak için, internet kalitesinin yavaşlamaması gerektiğini çok iyi bildiğinden Gaming Boost özelliğini kullanarak belirli bir porta daha fazla bant genişliği sağlayarak akıcı bir çevrimiçi oyun deneyimi sunuyor. Ayrıca bant genişliği ayarları uyumlu bir uygulama üzerinden de yapılabiliyor.

AsRock G10 Gaming Router ayrıca Qualcomm’un 1.4 GHz saat hızla çalışan 2 çekirdekli işlemcisini kullanıyor. AsRock G10’un RAM boyutu ise 512 MB. Ayrıca ürünün üst kısmında bulunan HDMI adaptörünü harici bir ekrana takıp Miracast ve Airplay üzerinden kablosuz görüntü aktarımı yapabilmeniz de mümkün. AsRock G10’un 5 GB Ethernet portu, 2 adet USB 3.0 portu, 8 adet dâhili çok yönlü anten, ev uygulamalarının yönetilebilmesi için dâhili IR portunun yanı sıra, mobil uygulamasında ne kadar bant genişliği kullanabileceğinizi de ayarlayabiliyorsunuz. Pek çok çevrimiçi oyuncunun ilgisini çeken AsRock G10’un satış fiyatı 300 dolar. Ürünün piyasaya çıkış tarihi ise, en erken 14 Kasım olarak görünüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Destiny'nin En İyi Silahı 3D Yazıcı Kullanılarak Üretimi Sağlandı başlıklı makalemizde 3d yazıcı, Destiny ve Sleeper Stimulant hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 806 views Okunma 23 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.