Samsung’un bir anlık dalgınlıkla yeni giriş seviyesi modeli Galaxy On 5’i internet sitesinde yayınlamasının ardından Galaxy On 5 ile ilgili tüm detaylar ortaya çıkmış oldu. Samsung’un yeni bir ürün üzerinde çalıştığı ve yeni bir model çıkaracağı beklentileri vardı, her ne kadar kullanıcılar bu modellerin Galaxy O5 ve O7 olacağını beklese de, internet sitesinde yayınlanan modelle birlikte serinin yeni telefonunun Galaxy On 5 olduğu kesinleşti. Bu arada, yeni modellerden biri olan Galaxy On 7’nin de görüntüler olmasa da kullanım kılavuzunun yayınlandığını da dipnot olarak belirtelim. Samsung’un birbiri ardına çıkardığı ürünlerden biri olan Galaxy On 5’te tasarım olarak bir yenilik yok yani klasik giriş seviyesi telefon modellerinden biri olduğunu söyleyebiliriz ancak modelin kenar ve çerçevelerinde yapılan küçük değişiklikleri söylemeden de olmaz. Ayrıca arka kapakta ilk defa suni deri kullanıldığını da belirtelim.

galaxy on 5

Teknik özellikler olarak ise, Galaxy On 5’te 142.3×72.1×8.5 mm boyutunda 5 inç, HD çözünürlüklü TFT LCD panel, 8 çekirdekli çipset, 1.5 GB Bellek, 8 GB depolama alanı ve henüz kesinleşmese de, Exynos yonga setini sıralayabiliriz. Galaxy On 5’e göze çarpan özelliklerden önemli eksikliklerden biri, MicroSD kartının olmaması. Bununla birlikte, kullanıcılar 8 GB’lık depolama alanının tümünü de kullanamıyor. Telefonun arka kısmında full HD kamera kaydı yapabilen 8 MP kamera varken, ön tarafında bulunan kamera ise 5 MP. 155 dolarlık bir fiyata sahip olan telefonun bataryası da 2600 mAh.

 

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Strateji Oyunu: Raid And Rule Şafak Operasyonu başlıklı makalemizde android, ios ve mobil oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 982 views Okunma 21 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.