Dell ve EMC arasındaki 67 milyar dolarlık dev satın almanın ardından teknoloji dünyasında heyecanla karşılanan bir diğer gelişme de Western Digital ile SanDisk arasında yaşandı. Veri depolama alanında dünyanın en büyüğü olan Western Digital, 19 milyar dolar yani hisse senedi başına 86.50 dolar karşılığında dünyanın üç numaralı flaş bellek üreticisi olan SanDisk’i satın aldığını duyurdu. BU da borsada SanDisk’in bu günkü borsa kapanış fiyatına göre yüzde 15 prim anlamına geliyor. SanDisk, bildiğimiz gibi fiyat/performans açısından oldukça iyi olan SSD, USB bellek gibi ürünleriyle ülkemizde de oldukça ilgi gören ürünler üretmekte. Sandiskle Western Digital arasında yapılan ve gelecek yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanacak olan anlaşma ise, kademeli olarak gerçekleşecek. Western Digital’in bu anlaşmayı yapmasındaki amacı ise, Seagate ile birlikte yıllardır ürettiği dâhili ve harici sabit disk ürünlerinin yanı sıra, her geçen gün daha da önemli olmaya başlayan SSD ve flaş bellek pazarında daha güçlü olma isteği şeklinde özetleyebiliriz.

wdigital

Anlaşma ile ilgili önemli detaylardan bir diğeri de, SanDisk Ceo’su Sanjay Mehotra’nın Western Digital yönetim kuruluna gireceği. Bu gelişmelere ek olarak, Western Digital’in yönetiminde ise herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacak. Ayrıca söz konusu dev birleşme sayesinde Western Digital’in bundan sonra taşınabilir diskler dışında çeşitli depolama ürünleri üretmesinin yanı sıra, çok daha hızlı olan kaliteli ürünler üretmeleri beklenenler arasında.

Bir önceki yazımız olan 100 Dolara Su Geçirmeyen Telefon Geliyor! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, Kyocera ve Kyocera Hydro Air hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 767 views Okunma 21 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.