Samsung’un yeni akıllısı Galaxy S7’nin ne zaman çıkacağına yönelik ilk bilgiler gelmeye başladı. Tanıtımı ile eş zamanlı olarak mı yoksa daha sonra mı daha ileri bir tarihte mi satılacağı henüz belli değil ancak Ocak ayında satışa sunulması biraz zor görünüyor çünkü Samsung S serisini genellikle ilk çeyreğin sonunda satışa çıkarıyor. Bunun sebeplerinden biri de, Samsung’un S7’de donanım olarak Snapdragon 820 ve Exynos 8890’a yer verme ihtimali. Samsung Galaxy S7’nin özelliklerini hatırlayacak olursak, çözünürlük, RAM ve ekran büyüklüğü gibi özelliklerinde bir değişiklik olmasa da USB Type C bağlantısı ve ekran basıncı teknolojisi Samsung Galaxy S7’nin beklenen en öneli özellikler olacak diyebiliriz. Bunun yanı sıra, Samsung Galaxy S7’nin pil üzerine ince bir tabaka halinde grafen yerleştirerek pil ömrünü iki katına çıkarıp 21 saat süren kullanım süresini hedeflediğini de belirtmek gerek.

Galaxy S

Gelecek yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan Samsung Galaxy S7’nin diğer özelliklerini de şöyle bir hatırlamakta fayda var: Samsung Galaxy S7’de kullanılan kameraların sensörleri Sony üretimi olduğundan dolayı Samsung’un kullanacağı kameranın kalitesi de Sony’e bağlı. Samsung Galaxy S7’nin tasarımının ise büyük oranda değişeceğini söylemek mümkün. Bununla birlikte Samsung Galaxy Note 5’te kullanılan kameranın büyük ihtimalle Galaxy S7’de de kullanılacağını öngörebiliriz. Ayrıca, kullanıcıların Samsung Galaxy S7 ile birlikte yeni bir Gear VR sanal gerçeklik kaskının da satışa sunulmasını beklediğini belirtelim. Ekran özellikleri olarak ta, Samsung’un Galaxy S7 ile birlikte ultra HD çözünürlüklü süper AMOLED ekrana geçiş yapacağını da söylemek gerek. Ayrıca Galaxy S7’de USB Type C bağlantısı yer alacağından dolayı kablolu bağlantılar tek bir noktadan kontrol edilebilecek. Samsung’un diğer teknik özellikleri ise, 64 bit Snapdragon 615 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dâhili depolama alanı ile gelen A8 ve buna ek olarak 128 GB’a kadar microSD bellek kartından oluşuyor. Kamera özellikleri ise, 16 megapiksel arka kameraya ek olarak 5 megapiksel çözünürlükte. Şimdiye kadar Samsung tarafından üretilen en ince telefon olma özelliğine sahip olan Samsung Galaxy S7, şimdilik sadece Çin’de siyah ve altın renklerle satışa sunulacak.

Glaxy S7

 

 

Bir önceki yazımız olan HTC Özgünlük Testinde Sınıfta Kaldı! başlıklı makalemizde android 6.0, HTC One A9 ve HTC One M7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.