Mobil tarafta en beğenilen e-mail uygulamalarının başında gelen Boxer bir süre önce Cyanogen ile bir anlaşma yaparak ve Cyanogen işletim sisteminde yerleşik e-mail uygulamasına temel olmuştur. Bu kez firma satın alma ile teknoloji gündemine oturmuştur.

EMC firmasının ve dolayısıyla Dell’in müstakbel iştiraki konumunda ki VMWare, Boxer geliştiricilerini satın almaya hazırlanmaktadır. Bulut tabanlı sanallaştırma yazılımları ile tanınmış olan VMWare’nin daha önceden mi böyle bir karar aldığı yoksa Dell’in mi bu satın almada etkili olduğu merak konusudur. VMWare satışı sonrasında ise Boxer teknolojilerini Air Watch teknolojileri ile birleştirecektir. Firma geçen sene satın alınan Air Watch ile kurumların çalışanlarına ait mobil cihaz ile taşınabilir bilgisayarlarını sisteme entegre etmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle platform bu alana özel e-mail, tarayıcı gibi çeşitli uygulamalar da sunulmaktadır.

Boxer’ın Air Watch ve entegrasyonu sonrasında ortaya çıkacak kurumsal uygulamaların son kullanıcıya yönelik olarak da optimize edilmesi beklenmektedir. Böylece Cyanogen vei Boxer ortakları bundan en iyi şekilde faydalanabilecektir. Satın almanın bedeli açıklanmada bulunulmadı.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S7’nin Çıkış Tarihi Netleşmeye Başladı! başlıklı makalemizde 21 saatlik pil ömrü, samsung ve Samsung Galaxy S7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.245 views Okunma 20 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.