Samsung’un her sene yaşadığı heyecan bu sene de tazeliğini koruyor. S serisinin 7. modeli olan S7 hakkında 2016’da çıkacağı dışında elimizde başka bir bilgi henüz bulunmuyor. Bu noktada bu günlerde telefonun kamerası hakkında bazı bilgiler ortaya çıktı.

 

Samsung S7’nin kamera sensörü hakkında ; 20 Megapiksel çözünürlüğündeki sensörün 28nm ve 1 mikron seviyesinde olduğu belirtiliyor. Bu 20 megapiksellik çözünürlük sayesinde telefonun gücünün daha düşük derecede azalması hedefleniyor. Yani bir anlamda güç tasarrufu sağlama imkanı hedefleniyor.

 

Yeni sensörde kullanılan teknoloji ile standart RGB (kırmızı, yeşil ve mavi) diziliminden farklı olarak RWB yani kırmızı, beyaz ve mavi renk dizilimi kullanılıyor. Böylece daha iyi renk doğruluğu ve ışık hassasiyeti sunulmaya çalışılıyor.

 

Samsung Galaxy S7’nin kamerasıyla ilgili bilgiler şimdilik böyle. Sonuç olarak ; Samsung’un daha iyi ve daha net fotoğraflar çekebileceğiniz bir kamera oluşturmaya çalıştığını söyleyebiliriz.

 

Bu arada Samsung’un Galaxy S7’yi 19 Ocak 2016 tarihinde tanıtacağı iddia ediliyor. Ancak bu konuda Samsung’tan henüz bir doğrulama ya da yalanlama gelmedi.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan HTC One A9'un Tanıtımı Yapıldı! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, htc ve HTC One A9 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.