Ülkemizde birçok akıllı telefon kullanıcısı ortak bir dertten muzdarip durumdadır. Akıllı telefonların gelişmiş oluşu, birçok konuda başarılı ve becerikli olmalarını da sağlamaktadır. Ama bu gelişmişlik ve çok işlevlilik hali büyük bir sorunu da beraberinde getirmektedir. O sorunun adı : Şarj Sorunu !

 

Birçok çok telefonun aniden ve hızlı şekilde şarjlarının bitiyor olması , birçok kullanıcıyı çileden çıkarmış durumda. Yapılan bir araştırma bu çileyi çeken milyonlarca insanı ilgilendirecek sorunları ortaya çıkarmış. Bu araştırmada telefon bataryalarını ya da pillerini en kolay şekilde bitiren uygulamalar sıralanmış.

Bu listenin başında Facebook geliyor. Siz Facebook’u kullanıp kapatsanız da , uygulama arka planda çalışmaya devam ediyor ve bu sayede pilinizi yavaş yavaş tüketiyor. Facebook’un sahip olduğu Messenger ve İnstagram’da bu listenin içinde yer alıyor.Spotify , Clean Master ve Snapchat gibi uygulamalar da bu listede yer alan diğer önemli uygulamalar…

 

Bu listeye bakıldığında daha çok kullanılan uygulamaların arka planda ciddi şekilde pili yediği kanıtlanmış oluyor. Sizde telefonunuzun pilinin çabuk bitmemesi için özellikle bu uygulamalara dikkat edin..

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Android 6.0 Marsmallow Sürümünde Dosya Yöneticisine Erişim başlıklı makalemizde android 6.0 marshmallow, Dosya Yöneticisi ve erişim hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.207 views Okunma 20 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.