convertible 2

Yoga 900 Convertible’ın ekranı 180 derece dönebilen özel menteşesi sayesinde klavyeden kolayca ayrılabiliyor. Bu da Yoga 900 Convertible’ın tablet bilgisayar olarak ta kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra, Yoga 900 Convertible’ın 13.1 inçlik dokunmatik ekrana sahip olduğunu da belirtmek gerek. Lenovo’nun adlandırdığı şekilde laptop, stand, tablet ve çadır olarak adlandırdığı 4 farklı şekilde kullanılabilen ve 16 GB RAM desteğine sahip olan cihazda, maximum İntel 6.0 jenerasyon Core i7 işlemci bulunuyor. Lenovo’nun yaptığı açıklamaya göre, Yoga 900 Convertible’ın 9 saatlik pil ömrü var. Bu özellik ise, birçok kullanıcının Yoga 900 Convertible’ın en önemli özellikleri arasında. Bütün bu özelliklere ek olarak üstün özelliklere sahip olan Lenovo Yoga 900 Convertible’ın dünyanın en ince dönüştürülebilir bilgisayarı olduğunu da söylemekte yarar var. Ayrıca, Lenovo tanıtım raporunda yer vermese de, bilgisayar kullanıcılarının cihazın GPU’sunu merak ettiklerini de belirtelim. JBL imzalı ses sistemine sahip olan Yoga 900 Convertible’ın iddialı bir multimedya performansı olduğunu söyleyebiliriz. Yoga 900 Convertible’ın ağırlığı ise, 1,29 kg kadar. Şampanya sarısı, turuncu ve platin renklerde üretilen ve üstün özellikli bir cihaz olan Yoga 900 Convertible’ın fiyatı ise 1600 dolar civarında.

lenovo-yoga-home-900-

Yoga Home 900

Lenovo’nun sunduğu diğer yeni ürün olan Yoga Home 900’e şöyle bir göz gezdirdiğimizde ise, 27 inçlik cihazın devasa ekranı göze çarpıyor. Devasa ölçülere sahip olan ve daha çok eğlence amaçlı tasarlanan Cihazın diğer özellikleri ise, 5. Jenerasyon Core i7 işlemcisi ve NVIDIA GeForce 940A Grafik biriminden oluşmakta. Özellikle sanal masa oyunu, poker veya casino oynamak, fotoğraflara bakmak veya video paylaşmak için herkesi masa başına toplayacak olan Yoga Home 900, herkes tarafından çok beğenileceğe benziyor. Lenovo Aura 3.0 dokunmatik ara yüzünü kullanılan cihazda Windows 10 işletim sistemi bulunmakta. Bununla beraber, Aura ara yüzü, çok kullanıcılı uygulamaların rahatlıkla çalışmasına ve multimedya keyfini çıkarmaya da olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra, cihazı Aura ara yüzü olmadan da standart bir şekilde kullanabilirsiniz. Ekim ayı sonunda Lenovo’nun sitesinden ve Best Buy mağazalarından satışa sunulacak olan portatif bir masaüstü olan Yoga Home 900 bilgisayarın fiyatı ise, ülkemizdeki fiyatı henüz kesinleşmemekle beraber, 1200 dolardan başlıyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Türksat 4B Fırlatıldı! başlıklı makalemizde feridun bilgin, türksat ve türksat 4b hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.556 views Okunma 19 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.