Son zamanlarda bilgisayar pazarında yaşanan gerileme üreticileri farklı arayışlara iterken aynı zamanda ilginç bir şekilde Çin’den yeni üreticiler pazara adım atmaya hazırlanmaktadır. Xiaomi gelecek yıl için dizüstü planlarını duyururken şimdi ise Huawei için benzer bilgiler gelmektedir.
Çin’den gelen duyumlara göre Huawei kendi dizüstü modelini üretmek için BYD Electronics ile görüşmelere başlamıştır. Cihazın birleşimini BYD Electronics yapıyorken, Huawei de kendi logosunu vuracaktır. Geçtiğimiz günlerde ise Huawei’nin Matebook adında bir isim tescili yaptırdığı gündeme gelmiştir. Muhtemelen firmanın planlarını yaptığı dizüstü bilgisayarı Huawei Matebook adını alacağı düşünülmektedir.
Huawei Matebook modelinin standart bir dizüstü mü yoksa ayrılabilir klavyeli bir model mi olacağı net bilinmemektedir. Yine de işletim sistemi konusunda firmanın ne tür bir tercih yapacağı belirsizdir. Dizüstü modelinin en erken gelecek yıl piyasaya çıkması beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan 6 Sony Xperia Modeli Android 5.0'dan Direk Olarak 6,0’a güncelleneceği Duyuruldu başlıklı makalemizde 6 Sony Xperia, güncelleme ve Sony hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 758 views Okunma 18 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.