Kısa bir zaman önce Android 6,0 güncellemesini alacak modellerini listelemiş olan Sony bugün destek sayfasında ufak bir güncelleme daha yapmıştır. Android 5,1 takviminden bazı cihazların çıkarıldığı gözlemlenirken bu modellerin direk olarak Android 6,0’a güncelleneceğini bildirmiştir.
Belirtilen sayfaya göre Xperia Z3+, Xperia C4, Xperia Z4 Tablet, Xperia M4 Aqua, Xperia C5 Ultra ve Xperia M5 modelleri bir sonraki güncellemede ise direk olarak Android 6,0 Marshmallow sürümüne güncellenecektir. Bu da hali hazır da Android 5,0 ile çalışan cihazların Android 5,1 ara güncellemesini almayacağı anlamına gelmektedir. Z4 tablete hali hazır da Android 5.1.1 güncellemesini yayınlayan Sony’nin bu modeli de listeye dâhil etmesi kafaları bir miktar karıştırmıştır. Güncelleme geri mi çekilecek yoksa liste yeniden mi güncellenecek bu konuda net bir bilgi bulunmamıştır. Android 5,1 güncellemelerinin iptal edilmesi ile Marshmallow güncellemesini daha hızlı bir şekilde hazırlanması anlamına da gelmektedir. Bakalım Sony bu defa güncelleme yarışında nasıl bir performans gösterecekler.

Bir önceki yazımız olan Blackberry Priv'in İlk Reklamı Artık Sizlerle başlıklı makalemizde blackberry ve Priv akıllı telefonunu ilk reklamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 905 views Okunma 18 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.