Sosyal medya konusu son yıllara adeta damgasını vurmuştur. Dünyada milyonlarca kişi her an sosyal medyada aktif olmaya devam etmektedir. Görüşlerini kitlelerle paylaşmak isteyenler, firmasını tanıtmak isteyenler ve daha birçok sebeple sosyal medya sayfaları kullanılmaktadır.

Sosyal medya sitelerinde az sayıda site kullananlar daha rahat olmaktadır. Çünkü az sayıda sayfayı ve etkileşimleri takip etmek kolaydır. Ancak, birçok kişi birden çok sosyal medya sitesi kullanmaktadır. Bu da paylaşımları ve takibi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle, birbiri ardına sosyal medya uygulamaları çıkmaktadır. Bunlardan öne çıkan ise Hootsuite uygulamasıdır.

Hootsuite Nedir?

Hootsuite, sosyal medya hesaplarınızın tek bir noktadan, hızlı bir şekilde idare edilmesini sağlamak için geliştirilen bir uygulamadır. Bu uygulama planlı paylaşımlara olanak sunmaktadır. Yani, Hootsuite ile kullanıcıların hesaplarında otomatik olarak günaydın, iyi geceler gibi mesajlar yayınlanıyor. Günün farklı saatleri için düşünülen tüm paylaşımlar, bu uygulama sayesinde zamanlanıp paylaşılabiliyor.

hoott

Hootsuite Özellikleri!

Hootsuite, kullanımı kolay bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde tüm sosyal ağları tek bir panelden yönetme şansı elde edebileceksiniz. Bunun yanı sıra paylaşımlarınızı otomotikleştirebilir ve zaman ayarlaması yaparak avantaj sağlayabilirsiniz.

Hootsuite‘nin göndereceği raporlar sayesinde paylaşımlarınızın en fazla hangi saat aralığında takip edildiğini göreceksiniz. Farklı platformlarda kolay bir şekilde kullanacağınız uygulama ile URL kısaltabilir ve bu sayede Twitter gibi platformlarda karakter tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Hootsuite Hangi Platformlarda Yer Alıyor?

Hootsuite uygulamasını masaüstü cihazınızdan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uygulamayı web sitesinden kullanabileceğiniz gibi mobil cihazlarınıza da indirerek kullanabilirsiniz. Uygulamayı Android ya da iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hootsuite programını kullanmak için öncelikle web sayfasını ziyaret ederek üye olmanız gerekiyor. Bu noktada, Twitter, Facebook gibi üyeliklerinizle kısa sürede üyelik işlemini tamamlayabilirsiniz. Sonrasında kullanmak istediğiniz sosyal ağları seçerek Hootsuite içerisinde yer alan “Publisher” kısmından paylaşım yapabilirsiniz. İstatistiklerinizi ise, “Analtiycs” kısmından görmeniz mümkündür.

Hootsuite ile zamandan önemli bir şekilde tasarruf edebileceksiniz. Siz de birden fazla sosyal ağ kullanıyorsanız bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz. Hootsuite uygulaması, Facebook, Instagram, Twitter, Youtube başta olmak üzere toplam 35 sosyal ağ desteklemektedir.

Bir önceki yazımız olan Youtube’un En Çok Kazananı Kimler? başlıklı makalemizde Fine Brothers, Forbes ve KSI hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.