Dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Android, açık kaynaklı olduğu için kişiselleştirme konusunda ön plana çıkıyor. Android‘de her gün yeni uygulamalar piyasaya sürülmeye devam ediyor.

Android cihazınızı daha etkin bir şekilde kullanmanız için hazırlanan uygulamaları sürekli takip etmek kolay değil. Biz de sizler için ekim ayının 2. haftasını geride bırakıp 3. haftasına girdiğimiz bu günlerde ön plana çıkan ve önemli indirilme rakamlarına ulaşan uygulamaları derledik.

İşte haftanın öne çıkan Android Uygulamaları:

AirDroid

Günümüzde cep telefonlarının akıllı cihazlar olması nedeniyle, telefon konusu adeta anlam değiştirdi. Artık birçok işlemi cep telefonları ile yapmak mümkün. Bu noktada cep telefonunuzun ekranını bilgisayara yansıtmanız da önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

AirDroid uygulamasını indirdiğinizde, Android cihazınızı bilgisayarınızın ekranına yansıtabileceksiniz. Böylece tüm işlemleri daha büyük boyutta ekranda yapabilecek ve medya dosyalarınızı büyük ekrandan oynatma şansı elde edeceksiniz. AirDroid uygulamasını Google Play Store‘dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Weather 360

Günlük ya da anlık hava durumu tahminleri ile ilgili uygulamalar son dönemlerde yaygınlaşmaya başladı. Bu noktada devreye giren Weather 360 uygulaması, doğru hava tahminleri ile dikkat çekmeyi başardı.

Weather 360 uygulaması fazla RAM ve pil tüketmemesi ile de ön plana çıkan uygulamalardan biri. Bu güncel ve kullanımı oldukça basit olan uygulamayı Google Play Store‘dan ücretsiz bir şekilde cihazınıza kurarak, kullanabilirsiniz.

android

Maps.Me

Haritalar konusunda cihazlar büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle bilmediğiniz yerlerde yönünüzü bulmanızı sağlayan bu uygulamalardan biri de Maps.Me uygulaması. Google’ın sunduğu harita hizmetine önemli bir alternatif olan uygulama ile kullanımı kolay olan harita hizmetinden faydalanabileceksiniz.

Maps.Me, özellikle çevrimdışı olarak kullanım kolaylığı sunmasıyla ön plana çıkıyor. Gelişmiş özelliklere sahip olan uygulamayı Google Play Store‘dan ücretsiz olarak indirebilir ve kolayca kullanabilirsiniz.

GymApp

Son dönemlerde Android cihazlardaki sağlık uygulamaları dikkat çekiyor. Bu uygulamalardan biri olan GymApp özellikle vücut geliştirme ile uğraşanlar için son derece önemli bir uygulama olarak öne çıkıyor.

GymApp ile çeşitli egzersizlere bakabilir ve vücudunuzun hangi bölgesini geliştirmek istediğinize karar vererek bu egzersizleri uygulayabilirsiniz. Uygulamayı Google Play Store‘dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Blackberry Priv'in İlk Reklamı Artık Sizlerle başlıklı makalemizde blackberry ve Priv akıllı telefonunu ilk reklamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.