Destiny adlı oyunda bulunan ve çoğu oyuncunun da en iyi silah olarak adlandırdığı silahlar 3D yazıcı kullanılarak üretilmiştir. Son zamanların en iyi oyunlarından biri olan Destiny’yi çoğunuz biliyordur. Sahip olduğu oyunun içeriğinden dolayı oldukça övülen ama hikâyesinin kısıtlılığından dolayı da yerden yere vurulan bu oyun birkaç hafta önce büyük bir güncelleme almıştır. Güncellenen oyuna yeni gelen silahlardan olan Sleeper Stimulant görüntüsünün yanında büyüklüğü ve işlevi ile bütün oyuncuların sevgisini kısa zamanda kazanmayı başarmıştır.

Sleeper Stimulant’ın yapısıyla birlikte tam anlamı ile deliye dönen hayranlardan bazıları silahın farklı çizimleri ile tasarımlarını yapmaya başladılar. Bu hayranlar arasında bulunan ve bir Reddit üyesi olan aynı zamanda da bu sevgisini bir adım daha ileriye taşıyarak silahın birebir aynısını 3D yazıcı kullanarak üretmiştir. Ürettiği silahın fotoğraflarını ise Reddit ve çeşitli internet sitelerinden paylaşan Destiny hayranı oyunun hayranlarının yanı sıra ortaya koyduğu mükemmel işçilikle bizlerin de dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Reddit’te ise ‘D3DP’ kullanıcı ismini alan silah yapımcısı olan ve bu silahların çok fazla ilgi görmesi üzerine silah hakkındaki görüşlerinin yanı sıra silahın bilgilerinin bulunduğu bir yazı paylaşmıştır. Paylaştığı yazıda ise önceden de 3D yazıcı kullanarak çeşitli şeylerin üretimini gerçekleştirmiş olduğundan bahseden D3DP Sleeper Stimulant’ın şimdiye kadar yapmış olduğu en zor model olduğundan bahsetmiştir.

Bir önceki yazımız olan Tomb Raider Oyununda Türkiye'den Mekanlar! başlıklı makalemizde efes antik kent, rise of the tomb raider ve rise of the tomb raider ayasofya hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.199 views Okunma 17 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.