Android ekosistemine geçerek ve geri dönüş yapmaya hazırlanan BlackBerry tasarımıyla çok fazla dikkat çeken Priv akıllı telefonunu ilk reklamını yayınlanmıştır. Hafif kavisli kenarları ve fiziksel QWERTY klavyeye sahip BlackBerry Priv geçtiğimiz günlerde şirketin CEO’su tarafından ilginç bir şekilde tanıtılmıştır fakat teknik bilgileri sunulmamıştı.
Sonrasında ise bir yolla temin etmeyi başardığı modelin teknik özelliklerini açıklamıştır. Kaynağa göre Priv, Snapdragon 808 çipset, 5,4’ QHD çözünürlükte dokunmatik ekran, 18 MP arka kamera ile 3410 mAh batarya kapasitesine sahiptir. Ayrıca BlackBerry’ni fiziksel klavye dışındaki bir diğer sembolü güvenlik de göz ardı edilmemiştir. Akıllı cihazın kendine özel bazı güvenlik yazılımları ile birlikte piyasaya çıkacaktır.
Fiyat ile çıkış tarihi hakkında hala net bilgiler sunulmadı. Ancak ilk reklam yayınlandığına göre akıllı telefonun çok kısa bir süre içinde raflarda rahatlıkla söylene bilir.

Bir önceki yazımız olan Sony'lere Android 6.0 Geliyor! başlıklı makalemizde android 6.0, anıl koldaş yazıları ve Sony hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 830 views Okunma 17 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.